KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Öztürk kardeşlere hapis cezası
Öztürk kardeşlere hapis cezası
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 12:30
  • 3224
  • 2

Öztürk kardeşlere hapis cezası

İzmitli iş adamı Ali İhsan Kaya’yı öldürdüğü gerekçesiyle teslim olduktan sonra tutuklu bulunduğu cezaevinde öldürülen Savaş Uzun’un cinayet davasında karar çıktı

İzmitli iş adamı Ali İhsan Kaya`yı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanıp gönderildiği cezaevinde ilk gün linç edilerek öldürülen Savaş Uzun`un cinayet davası bir türlü bitirilemiyor. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davada, geçtiğimiz yıllarda alınan kararda Soner ve Adem Öztürk kardeşler 12 yıl, Ersin Özcan ise 25 yıl hapis cezasına çarptırılırken, diğer sanıklar ise beraat etmişti. Yargıtay`dan dönen davada yine ayrı bir karar çıkmıştı. 


2. KEZ DÖNMÜŞTÜ
Bu kararda da sanıklardan Soner ve Adem Öztürk`e adam öldürmeye azmettirmek suçlamasıyla 12`şer yıl, Ersin Özcan`da Savaş Uzun`u öldürmekten 25 yıl hapis, diğer sanıkların tamamına ise beraat kararı verilmişti. Sanıklardan Soner Öztürk, yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edilmişti. Ancak 2. Kez Yargıtay`dan dönen davada sanıkların yargılanmasına yeniden başlanmıştı. 


ADEM ÖZTÜRK GELDİ
Davanın görülen 6. celsesinde karar çıktı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davaya; tutuklu sanık Ersin Özcan, tutuksuz sanık Adem Öztürk, avukatları Nazmi Küçükosmanoğlu, Ercan Topçuoğlu, Talim Kavak ile müşteki avukatı Ahmet Şengezer katılırken, tutuksuz sanık Soner Öztürk ise katılmadı. Müşteki avukatı Ahmet Şengezer sanıkların cezalandırılmasını talep etti. 


SAVCI CEZA İSTEDİ
Cumhuriyet savcısı verdiği mütalaada diğer mütalaanın aksine sanık Adem ve Soner Öztürk`ün de olaya karıştıklarını söyleyerek cezalandırılmasını talep etti. Adem Öztürk`ün avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu, “Müvekkilim olay günü hastanedeydi. Diğer sanıklar davada beraat ederken, müvekkilime hapis cezası isteniyor. Bunun doğru olmadığını düşünüyoruz” dedi. 


25`ER YIL HAPİS
Tutuklu sanık Ersin Özcan söyleyecek bir şeyi olmadığını ifade ederken, tutuksuz sanık Adem Öztürk de eski savunmalarını tekrar ettiğini ifade etti. Kısa bir aranın ardından mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme, tutuklu sanık Ersin Özcan ile birlikte Adem ve Soner Öztürk`ün de olaya iştirak ettiğini belirterek her üç sanığa da 25`er yıl hapis cezası verdi. Dosya onanmak üzere bir kez daha Yargıtay`a gönderildi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ