Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?
Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?
Güncel
Nabi Yazıcı
30 Kasım 2017 Perşembe 09:11
  • 762
  • 0

Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?

Körfez Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, ilçede yapılan kermes ve benzeri faaliyetler sırasında kendilerine danışılmamasına tepki gösterdi.

Yahya Öztürk, son zamanlarda yine başlayan yöresel gıda satış ve tanıtım çadırlarını ör ek vererek, ‘’İlçemizde yine bir yöresel tanıtım yapılıyor. Biz bunların yapılmasına karşı değiliz, ama Körfez’de de aynı yöre gıda malzemelerini satan, hem de o bölgenin insanları tarafından işletilen işyerleri var.

 

Esnaf zaten zor günler yaşıyor, bir de bu düzenlemeler ve etkinlikler darbe vuruyor. Oysa böyle bir etkinlik yapılırken öncelikle ilçedeki esnaf çadırlara davet edilmelidir’’ dedi.

 

Öztürk, aynı uyarıyı daha önce de yaptıklarını ama dikkate alınmadığının görüldüğünü sözlerine ekleyerek, ‘’Etkinliği hazırlayanlar ve belediye yetkilileri bizim de fikrimizi alsalar daha başarılı ve ilçe esnafının faydalanacağı faaliyetler olur. Bu faaliyetten hem esnafımız, hem de vatandaşlarımız faydalanır ve gelir de yine ilçede kalır’’ dedi.

 

Öztürk, ilçede ki esnafın da buna tepkili olduğunu ve kendisini arayarak duydukları rahatsızlığı ilettiklerini ifade ederek, ‘’Esnaf arkadaşlarımız çadıra gelen esnafın il dışından geldiğini belirlemişler. Bu durumdan da rahatsız olmuşlar’’ dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

28 Mayıs 1933
Nasyonal sosyalistler Almanya Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir