Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?
Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?
Güncel
Nabi Yazıcı
30 Kasım 2017 Perşembe 09:11
  • 863
  • 0

Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?

Körfez Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, ilçede yapılan kermes ve benzeri faaliyetler sırasında kendilerine danışılmamasına tepki gösterdi.

Yahya Öztürk, son zamanlarda yine başlayan yöresel gıda satış ve tanıtım çadırlarını ör ek vererek, ‘’İlçemizde yine bir yöresel tanıtım yapılıyor. Biz bunların yapılmasına karşı değiliz, ama Körfez’de de aynı yöre gıda malzemelerini satan, hem de o bölgenin insanları tarafından işletilen işyerleri var.

 

Esnaf zaten zor günler yaşıyor, bir de bu düzenlemeler ve etkinlikler darbe vuruyor. Oysa böyle bir etkinlik yapılırken öncelikle ilçedeki esnaf çadırlara davet edilmelidir’’ dedi.

 

Öztürk, aynı uyarıyı daha önce de yaptıklarını ama dikkate alınmadığının görüldüğünü sözlerine ekleyerek, ‘’Etkinliği hazırlayanlar ve belediye yetkilileri bizim de fikrimizi alsalar daha başarılı ve ilçe esnafının faydalanacağı faaliyetler olur. Bu faaliyetten hem esnafımız, hem de vatandaşlarımız faydalanır ve gelir de yine ilçede kalır’’ dedi.

 

Öztürk, ilçede ki esnafın da buna tepkili olduğunu ve kendisini arayarak duydukları rahatsızlığı ilettiklerini ifade ederek, ‘’Esnaf arkadaşlarımız çadıra gelen esnafın il dışından geldiğini belirlemişler. Bu durumdan da rahatsız olmuşlar’’ dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

KENT REHBERİ