KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?
Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?
Güncel
Nabi Yazıcı
30 Kasım 2017 Perşembe 09:11
  • 933
  • 0

Öztürk:Neden bize DANIŞILMIYOR?

Körfez Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, ilçede yapılan kermes ve benzeri faaliyetler sırasında kendilerine danışılmamasına tepki gösterdi.

Yahya Öztürk, son zamanlarda yine başlayan yöresel gıda satış ve tanıtım çadırlarını ör ek vererek, ‘’İlçemizde yine bir yöresel tanıtım yapılıyor. Biz bunların yapılmasına karşı değiliz, ama Körfez’de de aynı yöre gıda malzemelerini satan, hem de o bölgenin insanları tarafından işletilen işyerleri var.

 

Esnaf zaten zor günler yaşıyor, bir de bu düzenlemeler ve etkinlikler darbe vuruyor. Oysa böyle bir etkinlik yapılırken öncelikle ilçedeki esnaf çadırlara davet edilmelidir’’ dedi.

 

Öztürk, aynı uyarıyı daha önce de yaptıklarını ama dikkate alınmadığının görüldüğünü sözlerine ekleyerek, ‘’Etkinliği hazırlayanlar ve belediye yetkilileri bizim de fikrimizi alsalar daha başarılı ve ilçe esnafının faydalanacağı faaliyetler olur. Bu faaliyetten hem esnafımız, hem de vatandaşlarımız faydalanır ve gelir de yine ilçede kalır’’ dedi.

 

Öztürk, ilçede ki esnafın da buna tepkili olduğunu ve kendisini arayarak duydukları rahatsızlığı ilettiklerini ifade ederek, ‘’Esnaf arkadaşlarımız çadıra gelen esnafın il dışından geldiğini belirlemişler. Bu durumdan da rahatsız olmuşlar’’ dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ