KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Arızlılı depremzedeler; Mücadeleye devam ediyor
Arızlılı depremzedeler; Mücadeleye devam ediyor
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 15:21
  • 1239
  • 6

Arızlılı depremzedeler; Mücadeleye devam ediyor

AKP İl binası ve valilik önünde basın açıklaması gerçekleştiren Arızlılı depremzedeler ardından gazetemizin önüne gelerek teşekkürlerini sundu

Irak`ın devrik devlet başkanı Saddam Hüseyin tarafından 17 Ağustos depremi sonrasında hibe edilen bütçe ile yapılan Arızlı Irak Konutları`ndan çıkarılmak istenen depremzedeler direnmeye devam ediyor. Depremzedeler, 12 Nisan tarihinde 7 kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan olayları ve maruz kaldıkları orantısız güç kullanımını AKP İl binası ve Valilik önünde yaptıkları basın açıklamalarıyla protesto etti.

TOKİ`YE ZORLANIYORUZ
Arızlı Halk Meclisi ve depremzedeler adına AKP önünde açıklama yapan Recep Uğur, 2004 yılında çıkan nihai temyiz kararına rağmen 7 yıl boyunca kira alındığını söylerek, “Aylık geliri 600-650 lira olan dul, emekli ve işsiz kalmış depremzedeler AKP iktidarı tarafından TOKİ`ye zorlanmaktadır. TOKİ`ye her ay 450-500 TL ödeyebilecek depremzede aramızda yoktur” şeklinde konuştu.

KAN VE GÖZYAŞI
AKP binası önünde yapılan açıklama sonrasında sloganlar eşliğinde valilik önüne yürüyen Arızlı sakinleri burada da bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Arızlılılar adına açıklamayı yapan depremzede Selma Çuvalcı 12 Nisan`da yaşanan olayları hatırlatarak şlunları kaydetti; “Kocaeli Valiliği emrindeki kolluk kuvvetleri Arızlı Kalıcı Konutları`nda kan ve gözyaşı dökmüştür.

RANTÇI POLİTİKA
Kocaeli Valiliği kan dökme şampiyonu, skandal şampiyonu olmuştur. Depremzedeler zorla TOKİ`ye yönlendirilerek, Arızlı konutlarından tecrit edilmek ve valilik bürokratlarına Arızlı`yı peşkeş çekmek istiyorlar. Bir yandan valilik bürokratları mutlu olurken diğer yandan AKP`de TOKİ ile kendi rantçı politikalarını uygulamak istiyor.”

GAZETEMİZE GELDİLER
Valilik önünde açıklamalarını tamamladıktan sonra gazetemiz önüne gelerek editörümüz Nuray Öztürk`e çiçek takdim eden depremzedeler, “Yaşadığımız büyük acıları, akıtılan kan ve gözyaşlarını en iyi şekilde takip eden ve yorumlayan siz usta kalemşörlere Arızlı halkı sonsuz teşekkür ve şükranlarını sunmaktadır” şeklinde teşekkürlerini sundu.

TÜRKİYE`YE ÖRNEKSİNİZ
Arızlı halkının gazetemize yaptığı ziyaretten dolayı duyduğumuz mutluluğu dile getiren Nuray Öztürk ise “Verdiğiniz mücadele yalnızca Kocaeli halkına değil tüm Türkiye`ye örnek oldu. Ayrıca sadece barınma hakkının gaspına karşı mücadele etmediniz, tüm toplumsal sorunlara karşı duyarlılık gösterdiniz. İşçi ve emekçilerin yanında yer alarak büyük bir dayanışma örneği sergilediniz” diyerek depremzedeleri kutladı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ