KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Pakmaya’da 4 işçi zehirlendi 2’si ağır
Pakmaya’da 4 işçi zehirlendi 2’si ağır
Güncel
01 Ekim 2009 Perşembe 13:54
  • 4585
  • 2

Pakmaya’da 4 işçi zehirlendi 2’si ağır

Pakmaya Fabrikası’nda müteahhit firma işçisi olarak çalışan 4 kişi, temizlik için girdikleri fosseptik çukurunda metan gazından zehirlendi

Pakmaya Fabrikası'nda üzücü bir olay yaşandı. Saat 13.00'de fabrika içindeki arıtma tesisi yanında bulunan atık suların toplandığı kuyunun temizliğini yapan Altun isimli vidanjör firması elemanlarından 4 işçi atık suyun toplandığı kuyudaki çamuru karıştırınca çıkan gazdan dolayı zehirlendi. Atık suların toplandığı 3 metre derinliğindeki kuyunun temizliği için  Altun isimli vidanjör taşeron firması elemanları İsmail Kara, Samim Akyıldız, Ahmet Buğdacı ve Fatih Adıgüzel isimli işçiler temizlik için kuyunun içine girdi.

GAZDAN ZEHİRLENDİLER

İşçiler, biriken çamuru sulandırıp vidanjörle dışarı attıkları sırada çıkan gazdan zehirlendi. Konak Hastanesi'ne kaldırılan işçilerden İsmail Kara ve Samim Akyıldız'ın durumları ağır olunca yoğun bakımda müşahade altına alındı. Pakmaya Üretim Müdürü Mustafa Türker, üzücü bir olay yaşadıklarını, zehirlenen işçilerin sağlık durumlarıyla yakından ilgilendiklerini ve durumlarının iyi olmalarına sevindiklerini söyledi.

DURUMLARI İYİ

Türker, “İşçilerden biri temizlik için kuyuya iniyor, başı dönüyor, diğeri onu kurtarmak için iniyor, o da bayılıyor. Kuyunun başındaki iki kişi daha gazdan etkileniyor. Bu arkadaşlar biriken çamuru sulandırıp vidanjörle dışarı atmak isterken çamurun içinde biriken gazdan etkileniyor. Haberi aldığımızda hemen işçileri hastanelere kaldırdık. İki kişi Konak'ta yoğun bakımda şuurları açık ve durumları iyi. Diğerleri ise serviste kontrol için bekletiliyor' dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ