KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Pakmaya’da yeni müdür Dündar oldu
Pakmaya’da yeni müdür Dündar oldu
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 15:16
  • 2242
  • 2

Pakmaya’da yeni müdür Dündar oldu

Pakmaya Kocaeli Fabrika Müdürlüğü görevini, emekli olduğu için bırakan Tuncay Yurdesin'in yerine Fahri Dündar atandı

Pakmaya'nın AR-GE birimi FAGEM, Pak Biyoteknoloji Merkezi ve As Gıda tesislerini de içinde barındıran Pakmaya Kocaeli Fabrikası'nda müdür değişti. Fabrika müdürlüğüne düzenlenen törenle Fahri Dündar atandı. Pak Gıda'nın AR-GE şirketi FAGEM'in binasında düzenlenen basın toplantısında kendisini tanıtan Fahri Dündar, Pakmaya'nın 140 ülkeye ihracat yaptığını belirtecek, çalışmalarından söz etti. 

Dündar, çevreye zararı azaltmak için milyon dolarlık yatırımlar yaptıklarını ve katkı malzemelerinde GDO`lu ürün kullanmadıklarını söyledi. Törende eski müdür Tuncay Yurdesin de yer aldı. 
 
ÇOK YOL ALDIK
Emekli olduğu için görevi devreden Tuncay Yurdesin, artık çok iyi bir İzmitli olduğunu belirtti. Yurdesin, “İzmitlilerin gurur duyması gereken şeyler yaparak çok yol aldık. Deprem yaşadık ve 3 ayda içerisinde 80 tane kaliteli lojmanlar yaptık. O kış hiçbir çalışanımızı çadırda bırakmadık. Pakmaya alarak 25 tane okul yaptık” diyerek Pakmaya`ın çalışmalarını kısaca özetledi.
 
BAYRAK DEĞİŞİKLİĞİ
Hayatta her şeyin bir başı ve bir de sonu olduğunu kaydeden Yurdesin, bundan sonraki hayatını ailesiyle geçirmek istediğini söyledi. Yurdesin, Pakmaya`da bir bayrak değişikliği yaşandığını belirterek, “Bayrağı genç arkadaşıma devredeceğim. Genç arkadaşımız bayrağı çok yukarılara kaldıracak” diyerek kendisine şans diledi. 
 
ÇEVREYE YATIRIM
Fahri Dündar ise Pak ailesinde görev almaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Dündar, “Pak ailesi çok farklı. Burada olmaktan çok büyük gurur duyuyorum. Bu gurur seviyesi daha da yükseldi. Sanayiciliğe öncülük yapan Pak ailesi olarak dünyada ilk 3 maya şirketi arasındayız. 140 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu tesis yüzde yüz ihracat yapıyor. Burada birçok fırıncılık eğitimleri yapılıyor. Yani tüketici odaklı bir şirketiz. İzmit`te olan 7 okulumuz var. Çevreye çok duyarlı bir firmayız. 33 milyon dolar sadece çevre yatırımı yapıldı” dedi.
 
EKMEK PARASI GİBİ
Toplantının devamında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tuncay Yurdesin, çevre kokusu denildiğinde ilk akla gelen Pakmaya anlayışını kırmak için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti. Yurdesin, “Çevre kirliliği artık geçmişte kaldı. O kokular bize ekmek parası gibi kokuyor. Teknolojiyi adım adım takip ettik. Çevre için 15, 20 milyon dolara sistemler kurduk. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Şuanda yapabilecek her şeyi yapıyoruz” diyerek çevreye verdikleri önemden söz etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ