KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Paraları topladı ortadan kayboldu
Paraları topladı ortadan kayboldu
Güncel
09 Aralık 2010 Perşembe 12:10
  • 4393
  • 11

Paraları topladı ortadan kayboldu

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık tarafından seçim sonrası pazar yerlerinde tahsilat yapmak için işe alınan tahsildar, topladığı paralarla kayıplara karıştı

Kartepe Belediyesi, tahsilatçının pazar yerlerinden tahsil ettiği paralarla sırra kadem basmasını konuşuyor. Arslanbey Atakent Konutları`nda oturan 4 çocuk babası 42 yaşındaki Mehmet Duran`ın kaç lirayı beraberinde götürdüğünün belirlenmesi için belediyede çalışmalar sürüyor.


KARABALIK İŞE ALDI

Atakent Mahallesi`ne muhtar adayı olan Mehmet Duran, seçimi kaybedince Belediye Başkanı Şükrü Karabalık tarafından işe alındı. Mali İşler Müdürü Abdullah Yılmaz ile akraba olan Mehmet Duran, pazar yerlerinin tahsilatçısı olarak görevlendirildi. Belediye makbuzu ile zabıtalar eşliğinde, bir hafta içinde Ulus Pazarı dahil kurulan 18 ayrı pazarda tezgah açanlardan ücret tahsil ediyordu.


70 BİN LİRAYA DAİRE

Belediyede işe başlamadan önce Atakent Konutları`nda asgari ücretle zaman zaman kapıcılık yapan, zaman zaman da üst yönetimin işlerine koşturan Mehmet Duran`ın, Karabalık tarafından işe alınmasından sadece 3 ay sonra aynı sitelerde 70 bin liraya daire satın aldığı belirlendi. Duran`ın her hafta pazar yerlerinden 20-25 bin lira tahsil ettiği, fakat son 2-3 aydan beri bu paraları belediyeye teslim etmediği ileri sürüldü.


TESPİTE ÇALIŞILIYOR

Olayın duyulması üzerine öfkelenen Şükrü Karabalık, tahsildarın akrabası olan Abdullah Yılmaz`dan kaçırılan para miktarının tespitini yapmasını istedi. Tespit çalışmaları devam ederken, firar eden tahsildarın eşi ve çocuklarını da terk ettiği, Yalova`da bir kadınla yaşadığı öne sürüldü.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ