KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Parçalanmış cesedin kimliği belirlendi
Parçalanmış cesedin kimliği belirlendi
Güncel
26 Kasım 2010 Cuma 20:30
  • 12693
  • 0

Parçalanmış cesedin kimliği belirlendi

Karamürsel çıkışında parçalara ayrılmış halde bulunan erkek cesedinin kimliği belirlendi. Cesedin İstanbul Tuzla’da yaşayan Vedat Turan’a ait olduğu öğrenildi

Karamürsel çıkışında yer alan Yalova Altınova'ya bağlı Soğuksu Köyü'nde parçalara ayırılmış halde bulunan erkek cesedinin kimliği belirlendi. Cesedin Tuzla`da ikamet eden Vedat Turan`a ait olduğu öğrenildi. Kim ya da kimler tarafından ne için öldürüldüğü bilinmeyen Turan`ın, ABD`de yaşayan Aslı ve Arzu isminde iki kızının olduğu, kendisinin ise İstanbul ve Bursa`da Türk Cumhuriyetleri ile ihracat ve ithalat yaptığı bildirildi. Turan`ın ölmeden 20 gün önce bir yakınına cep telefonu ile mesaj attığı ve “Ölümümden iş yaptığım ..... sorumlu olacaktır” dediği iddia edildi.
 

KİMLİK ÇIKMAMIŞTI
İddialara göre olay şöyle gelişti: Soğuksu Köyü`nde çiftlikte çalışan bir vatandaş, 25 Kasım Perşembe günü çöplük alanında dolaşırken, gelen yoğun koku üzerine alanı araştırmış ve siyah poşet içerisinde gövdesinden kesilmiş bir erkek kafası bulmuştu. Vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri yaptıkları araştırmada başı poşet içerisinde, bacakları battaniyeye sarılmış ve gövde kısmı valize konulan bir erkek cesetiyle karşılaştı. Cesetin üzerinden kimlik çıkmaması jandarmanın şahsı tespit etmesini de zorlaştırdı.
 

VALİZ AYDINLATTI
Kandıra Devlet Hastanesi morguna kaldırılan, yapılan otopsinin ardından boğularak öldürüldüğü ve ardından parçalara ayrıldığı tespit edilen şahsın kimlik bilgilerine ulaşmak için jandarma soruşturmayı derinleştirdi. Cesetin konulduğu pahalı valizden yola çıkan ve pasaportuna ulaşan jandarma ekipleri, öldürülen şahsın Tuzla`da ikamet eden, ithalat ve ihracat işleriyle uğraşan Vedat Turan`a ait olduğunu belirledi. ABD`de yaşayan Aslı ve Arzu isminde iki kızı olduğu öğrenilen Vedat Turan`ın 10 gün önce öldürüldüğü tahmin ediliyor.
 

YAKININA MESAJ ATMIŞ
Talihsiz adamın Bursa`da iki ayrı adreste ev kiraladığı ancak genellikle İstanbul`da kaldığı öğrenildi. Turan`ın cenazesi önceki akşam yakınları tarafından alınarak Bursa`ya götürüldü. Vedat Turan`ın kardeşi olduğu öğrenilen Rafet Turan, üzgün olduğunu belirterek “Ağabeyimi kimin ne amaçla öldürdüğünü bilmiyorum. Düşmanı olduğuna dair bir haber de almadık. Katil veya katillerin bulunup yargılanmasını istiyorum” dedi. Turan`ın ölmeden 20 gün önce bir yakınına cep telefonu ile mesaj göndererek, ölümünden iş yaptığı kişilerden birinin sorumlu olacağını yazdığı öne sürüldü. Jandarma, cinayetin fail ya da faillerini bulmak için Vedat Turan`ın cep telefonu kayıtlarını ve işyerinde yaptığı görüşmeleri incelemeye aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ