KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Parka çadır kuramadı CHP’ye girdi
Parka çadır kuramadı CHP’ye girdi
Güncel
12 Aralık 2012 Çarşamba 15:04
  • 7650
  • 35

Parka çadır kuramadı CHP’ye girdi

Tutuklu olan arkadaşları için 3 gündür İnsan Hakları Parkı'nda çadır eylemi yaptıkları için gözaltına alınan gençler CHP İl Binası'na girerek, eylemlerini burada sürdürdü

Kocaeli Gençlik Derneği'ne bağlı bir grup genç cezaevlerindeki tutuklu bulunan arkadaşları için 4 gün boyunca İzmit İnsan Hakları Parkı'nda eylem yapacaklarını duyurmuş ve 3 gün önce çadırlarını parkın ortasına kurmuştu. Üç gündür sürekli izinsiz gösteri yapmaktan dolayı gözaltına alınan gençler çadır politikalarından vazgeçti ve CHP İl Binası'na girerek, pencereden açtıkları pankartla beraber slogan attı. 


ÇADIR KURAMADILAR PARTİYE GİRDİLER
İnsan Hakları Parkı'nda bugünde iki sefer çadır kurma eylemi yapmaya çalışan 4 genç eylemlerine devam edemeden polis tarafından gözaltına alındı. İzinsiz gösteri yapmaktan haklarında işlem yapılmak üzere gözaltına alınan gençlerin hemen ardından parkın karşısında bulunan CHP İl Örgütü binasından sloganlar yükselmeye başladı. Gençlik Federasyonu üyesi oldukları yazılı pankartla, parti binasının penceresinde slogan atmaya başlayan iki eylemci bir an da tüm dikkatleri üzerlerine topladı. 


CHP'LİLER POLİSİN BİNAYA GİRMESİNİ İSTEMEDİ
AKP ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde sloganlar atan gençlere vatandaşların bir kısmı destek çıkarken, bir kısmı ise karşı çıktı. Gençlerin parti binasında pankart açarak slogan attığı eylemde polis ekipleri CHP'nin yetkilileri ile telefonda görüştü. Ancak CHP'lilerin polise herhangi bir müdahalede bulunmayın, sizin içeri girmenizi istemiyoruz" dedikleri iddia edildi. Öte yandan itfaiye ekiplerinden de yardım istendi ve cadde üzerine branda gerildi.  Bu arada parti binası önünde toplanan kalabalığın bir kısmı gençlere destek verirken, bir kısmı ise yuhaladı


PANKARTI İNDİRDİLER
Sağlık ekiplerinin de hazır bulundurulduğu eylemde gençlerin indirilmesi konusunda BDP İl Başkanı Mehmet Alçınkaya, Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Doğan Şimşek parti binasına girdi. Bir süre devam eden Alçınkaya-Şimşek ikilisi ile eylemciler arasındaki görüşmeler sonuç verdi. Gençler pankartı pencereden çekti ve görüşmelere içeride devam etti. Polis ekiplerinin girmediği parti binasındaki görüşmelerin ardından iki genç binadan ayrıldı. CHP binasının kapısında bekleyen polis ekipleri iki genci gözaltına aldı. Öte yanda eylem sırasında polise mukavemet ettiği iddia edilen iki kişi daha gözaltına alındı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ