KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Parkta oturan gence polis dayağı
Parkta oturan gence polis dayağı
Güncel
16 Ekim 2009 Cuma 11:56
  • 2295
  • 15

Parkta oturan gence polis dayağı

Gebze’de Efe Şahin Doğan adlı genç, bir bankta sevgilisiyle otururken iki polis tarafından dövüldüğünü iddia etti. Kafasında ödem oluştuğu belirlenen Doğan darp raporu aldı

Gebze`de 18 yaşındaki kuaför çırağı Efe Şahin Doğan, oturduğu sitenin bahçesindeki bankta kız arkadaşıyla otururken resmi üniformalı iki polis memuru tarafından tekme tokat dövüldüğünü iddia etti. Kafasında ödem oluşan Doğan darp raporu alırken, babası Bekir Doğan suç duyurusunda bulundu.
 

SEVGİLİSİYLE BULUŞTU
Çayırova`daki Şekerpınar TOKİ Konutları`nda 12 Ekim 2009 akşamı meydana gelen olayda iddiaya göre Sabancı Üniversitesi`ndeki bir kadın kuaföründe çıraklık yapan Doğan, lise öğrencisi kız arkadaşı E.G. (17) ile buluştu. Bir bankta oturan iki genç el ele sohbet ederken yoldan geçen 41 plakalı panelvan tipi bir ekip otosu iki genci görünce geri geri manevra yaptı.
 

YANLARINA ÇAĞIRDILAR
Doğan, araçtan inen iki resmi üniformalı polis memurunun kendisini çağırdığını belirterek şöyle konuştu: “`Yaptığınız şeyler ayıp. Utanmıyor musunuz? dediler. ‘Suçum bu mu?` deyince memurlardan biri arkadan kafama sert bir yumruk indirdi. Yere yığıldım. ‘Beni dövmeye yetkiniz yok` dedim, ‘Sana mı soracağız` diyerek sevgilimin gözü önünde yerde tekme tokat dövdüler.
 

CEP NUMARASINI ALDILAR
Kız arkadaşımı da niye yanınıza çağırdıklarını sorunca ikimizi de araca bindirdiler. Beni eve bıraktılar. Kız arkadaşımın da zorla cep telefonu numarasını alıp bırakmışlar.” E.G. ise, “Bankta sadece oturuyorduk. Polis el hareketi yaparak Efe`yi çağırdı. Efe`ye vurmaya başladılar ve çok kötü dövdüler. Bir polis bana, ‘Telefon numaranı ver, bir daha seni burada görmeyeceğim` dedi. Aileme hiçbir şey anlatamadım” dedi.
 

ARACI KOYUYORLAR
Efe Doğan`ın devlet memuru olan babası Bekir Doğan, oğlu için darp raporu aldı. Kafasında ödem oluştuğu belirlenen Doğan`ın röntgeni çekildi. Doğan`ın vücudunun farklı bölgelerinde kızarıklıklar oluştuğu da belirtildi. Beyin kanamasına karşı Doğan`dan bir süre uyumaması istendi. Baba Doğan, “Bu çocuk hırsız değil, namussuz değil. İşinde gücünde bir insan. Kız arkadaşıyla otururken bu olay başına geliyor. O polislerin cezalandırılmasını istiyorum. Benimle aracılar yoluyla irtibata geçmeye çalıştılar  ‘anlaşalım` diye” dedi.
 

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ