KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Parkta sergi açtılar
Parkta sergi açtılar
Güncel
19 Ekim 2009 Pazartesi 14:11
  • 909
  • 0

Parkta sergi açtılar

GFSD’nin düzenlediği fotoğraf ve kompozisyon seminerini tamamlayan 11 kursiyerin çalışmalarından oluşan 40 fotoğraf açık havada sergilendi

Yaklaşık 15 gün önce yeni çalışma dönemini başlatan Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği(GFSD) yılın ilk sergisini açtı. GFSD, fotoğraf sergisini Gölcük Anıtpark`ta açarak bir ilke de imza attı. Sergi, GFSD'nin 2. dönem temel fotoğraf ve kompozisyon seminerlerini tamamlayan 11 kursiyerin eserlerinden oluştu. Serginin açılışına Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkanı Özcan Taras`ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
 

GÖLCÜK`ÜN ADINI DUYURUN
Serginin açış konuşmasını yapan GFSD Başkanı Hadi Arslan, başarılı bir eğitim ve uygulama süreci geçiren kursiyerlerin birbirinden güzel fotoğraflarını sanatseverlerin beğinisine sunmaktan gurur duyduklarını belirterek, "Sergiye katılan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor ve yeni başarılarını bekliyoruz. Bu istek ve çalışma arzusuyla çok daha iyi fotoğraflar üreteceklerini ve yarışmalardaki başarılarıyla Gölcük'ün adını duyuracaklarını biliyorum" dedi.
 

11 KURSİYERİN ESERLERİ
Konuşmaların ardından seminere katılanlara sertifikaları verildi. Daha sonra Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve GFSD Başkanı Hadi Arslan birlikte kurdeleyi keserek serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergiye; Adnan Demir, Ali Rıza Aksoy, Berna Tunga, Birsen Ünüvar, Canan Abik, Doğan Uysal, Handan Aydemir, Hasan Zer, Memet Yüz, Sebahat Tok ve Zeki Erdoğan'dan oluşan 11 kursiyer 40 fotoğrafla katıldı.
 

VATANDAŞ İLGİLİYDİ
Anıtpark`ta, açık havada açılan fotoğraf fergisi Gölcüklüler`in büyük ilgisini çekti. Bu tür sergileri sık sık düzenleyeceklerini belirten Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı Hadi Arslan, fotoğraf sanatına ilgi duyan tüm Gölcüklüler`i kasım ayı içinde başlayacak 3. Temel Fotoğraf ve Kompozisyon  seminerlerine katılmaya davet etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ