KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Pasha Palas konusunda kimseden ses seda çıkmıyor
Pasha Palas konusunda kimseden ses seda çıkmıyor
Güncel
26 Ekim 2009 Pazartesi 14:03
  • 2521
  • 11

Pasha Palas konusunda kimseden ses seda çıkmıyor

19 Ekim tarihli gazetemizin bu köşesinde ‘Pasha Palas Oteli’nin restaurantı kaçakmış’ başlığı adı altında bir haber yayınlamıştık.

Bu haber aynı zamanda gazetemizin manşetinde de yer aldı. Kolay kolay inanılamayacak olan bu haber maalesef en küçücük bir tereddüte yer vermeyecek kadar doğru ve netti.
Yürüyüş Yolu`nda bulunan İzmitli işadamı İdris Saral`a ait olan Pasha Palas`ın restaurantı resmen ama resmen kaçaktı.
Her gün yüzlerce insanın binlerce aracın önünden gelip geçtiği şehrin merkezindeki bir otelin restaurantı kaçaktı.
Haberi yayınlayalı tam bir hafta oldu.
Ama o günden beri ne Pasha Palas Oteli`nin sahibi İdris Saral`dan ne de bu kenti yöneten yöneticilerden en küçücük bir açıklama ya da tepki gelmedi.
Ne otelin sahibi İdris Saral çıkıp ‘ Yalan söylüyorsunuz otelin restaurantı kaçak değil` dedi ne de belediye başkanları ve diğerleri çıkıp kaçak olan otelle ilgili ‘Şu işlemleri yapıyoruz` dedi.
Oysa ortada çok ama çok ciddi bir iddia var.
Daha doğrusu iddia falan yok ortada yalın bir gerçek var. Kaçak bir inşaat yapmanın yasalardaki suçu çok açık seçik belirtilmiştir.
Ama en önemlisi kaçak inşaatlara göz yuman, kaçak inşaatlara işlem yapmayanların da suçları yine yasalarda açık seçik gösterilmiştir.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bundan birkaç yıl önce tüm Kocaeli`de kaçak yapıları belirlemek için dünyanın parasını ödeyerek uydudan takip sistemi başlatmıştı. Böylece kaçak yapılar anında uydudan takip edilecekti.
Ama bırakın uyduyu falan her gün yüzlerce insanın gelip geçtiği, binlerce aracın önünde durduğu Pasha Palas Oteli`nin restaurantını ne kimse gördü ne de kimse tespit etti.
Daha doğrusu gördüler ama bir şey yapmadılar.
Şimdi buradan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`a soruyoruz.
Pasha Palas Oteli`nin kaçak olduğu resmen tespit edilen restuarantına neden işlem yapmıyorsunuz?
Yoksa İdris Saral`a gücünüz mü yetmiyor?
Garibanın, kendinizden olmayanın bir kulübesini bile onlarca zabıta ve polis eşliğinde yıkarken bu kaçak restaurantı ‘neden` ve ‘niçin` yıkmıyorsunuz?
Kaçak inşaatlar konusunda en küçücük bir taviz vermediklerini söyleyen ve bu konuda kendisini uzman gören İlyas Şeker neden Pasha Palas`ın kaçak restaurantı için sesini çıkarmıyor, kılını kıpırdatmıyor?
Gücünüz garibana mı yetiyor?
Ve daha da önemlisi eğer Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi Pasha Palas`ın kaçak restaurantına herhangi bir işlem yapmazlarsa eğer bu konuda samimi olmadıklarını kaçak inşaatlar konusunda çifte standart uyguladıkları da belgelenmiş olacaktır.
Pasha Palas`ın kaçak restaurantı hem Büyükşehir Belediyesi`nin hem de İzmit Belediyesi`nin güvenirliliğine inanırlılığına indirilmiş en büyük darbedir.
Pasha Palas olayı bu iki belediyenin boynuna asılmış bir yaftadır.
Bunu böyle bilsinler.
Bundan sonra ne başkan Karaosmanoğlu ne Nevzat Doğan ne de İlyas Şeker kaçak inşaat konusunda kimseye bir şey söyleyemezler kimseye akıl verip ahkam kesemezler.
Öyle değil mi?
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ