KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Pasha Palas’ın restoranı kaçak!
Pasha Palas’ın restoranı kaçak!
Güncel
19 Ekim 2009 Pazartesi 15:35
  • 2720
  • 12

Pasha Palas’ın restoranı kaçak!

Şimdi size kolay kolay inanamayacağınız, hatta ve hatta “imkanı yok” diyebileceğiniz bir haber aktaracağız.

Pasha Palas`ın restoranı kaçakmış.
Evet, kesinlikle yanlış okumadınız.
Şehir içinde, D-100 Karayolu`nun hemen kenarında, Yürüyüş Yolu`nun dibinde bulunan ve Turizm Bakanlığı tarafından eksiklikleri nedeniyle yıldız verilmeyen, sadece ve sadece belediyeden aldığı izinle hizmet veren, iş adamı İdris Saral`a ait Pasha Palas`ın restoranı kaçakmış.
Pasha Palas Oteli, restoranın bulunduğu alanı ancak ve ancak üstünü kapatıp sundurma olarak ya da açık alanlı bir yer olarak kullanabilir. Önceleri böyle kullanmaya başlamıştı İdris Saral.
Sonra resmen burayı kapatıp bir restoran haline getirdi.
Ve güya kaçak yapıları uydudan bile izlediğini söyleyen yetkililer bu restoranla ilgili bu güne kadar hiçbir işlem yapmadı.
Vatandaşın Allah`ın dağında yaptığı en küçük kulübeye bile ceza kesip yıkan belediye, şehrin merkezinde, herkesin gözü önünde yapılan bu kaçak restorana nedense aylardır müdahale etmiyor, yıkmıyor ya da yıkamıyor.
İşin garip yanı bu restoranın kaçak olduğunu İzmit Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ndeki bütün yetkililer biliyor.
Biliyorlar ama nedense hiç kimse bu restoranı yıkamıyor. Şimdi bekliyoruz yetkililerin ne yapacağını.
Bakalım şehrin merkezinde, herkesin gözünün içine bakarak kaçak restoran yapan İdris Saral`a ait Pasha Palas`ın bu yapısı yıkılacak mı?
Hep birlikte göreceğiz.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ