KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Pehlivan komşuda hiç sevilmiyor
Pehlivan komşuda hiç sevilmiyor
Güncel
18 Nisan 2010 Pazar 09:09
  • 1614
  • 0

Pehlivan komşuda hiç sevilmiyor

Seçimlerden sonra bir süre boşta kalan İbrahim Pehlivan, daha sonra sürpriz bir şekilde komşu kent Adapazarı Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter olarak atanmıştı.

Darıca`da belediye başkanlığı yaparken Gebze Belediye Başkanlığı`na aday olan ve iktidar partisi AKP`den bir dönem Gebze Belediye Başkanlığı yapan İbrahim Pehlivan, 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde aday olmasına rağmen yeniden partisinden belediye başkan adayı gösterilmemişti.
Seçimlerden sonra bir süre boşta kalan İbrahim Pehlivan, daha sonra sürpriz bir şekilde komşu kent Adapazarı Büyükşehir Belediyesi`ne genel sekreter olarak atanmıştı.
Zeki Toçoğlu`nun AKP`den belediye başkanlığını kazanmasından sonra Başbakan Erdoğan`ın tavsiyesiyle Adapazarı Büyükşehir Belediyesi`ne genel sekreter olan İbrahim Pehlivan`ın aradan geçen bir yıl içinde kendisini bu kentte hiç sevdiremediği söyleniyor.
Gebze Belediye Başkanlığı döneminde de başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere pek çok belediye başkanıyla geçinemeyen İbrahim Pehlivan`ın, Adapazarı`nda da başta parti olmak üzere herkesle arasının iyi olmadığı dilden dile dolaşıyor.
Başbakan Erdoğan tarafından gönderildiği için Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu`nun da sesini çıkaramadığı İbrahim Pehlivan`ın ilk yerel seçimlerde belediye başkanına ciddi sıkıntı vereceği de iddia ediliyor.
Sizin anlayacağınız İbrahim Pehlivan, Kocaeli`de ne ise komşu kent Adapazarı`nda da o. Huylu huyundan kolay kolay vazgeçmiyor anlaşılan.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ