KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Pazarcılar, bayramda da kapalı pazarı konuştu
Pazarcılar, bayramda da kapalı pazarı konuştu
Güncel
17 Kasım 2010 Çarşamba 16:35
  • 875
  • 1

Pazarcılar, bayramda da kapalı pazarı konuştu

Kocaeli Pazarcılar Odası, bayramlaşma töreninde Sekapark’ta yapılması planlanan kapalı pazarı konuştu

Kocaeli Pazarcılar Odası esnafı dün terminal arkasında kendilerine ait Pazar Center Sosyal Tesisleri`nde bayramlaştı. Geçtiğimiz ay İzmit Belediyesi ile yer sorunu yaşayıp ve daha sonra sorunlarını çözüme kavuşturan pazarcılar bayramlaşmada oldukça keyifli görülüyordu. Çok sayıda pazarcı esnafının katıldığı bayramlaşma töreninde oda başkanı Erol Kumsar, herkesle tek tek tokalaştı ve baklava ikram etti. Esnafının bayramını kutlayan Kumsar, “Çok mutluyuz ve rahatız. Çünkü sorunlarımız artık bir bir çözülüyor. Kapalı pazar için düğmeye basıldı ve proje çalışması başladı. Pazarcılar olarak artık kamuya ait sokak ve caddeler arasında pazar açıp vatandaşımızı rahatsız etmek istemiyoruz” dedi
 

PAZAR SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Bayramlaşma töreninde önümüzdeki süreçle ilgili bilgi veren oda başkanı Erol Kumsar, Bekirpaşa Bağdat Caddesi`nin hemen yan tarafındaki boş alanda yapılması planlanan kapalı pazar alanıyla ilgili proje çalışmasının başladığını söyledi. Cumartesi Pazarı`nın Bağdat Caddesi üzerinde kaldırılmasından sonra projenin hızlandırıldığını belirten Kumsar, şöyle konuştu: “Büyükşehir Belediye Başkanımız geçtiğimiz günlerde mimarını gönderdi ve yapılacak kapalı pazar alanının içinde ne istediğimizi sordu. Bizde neler olması gerektiğini tek tek söyledik.
 

PAZAR İKİ KATLI OLACAK
Yapılacak kapalı pazar alanımız iki katlı olacak. 300 tekstil, 300 de sebze meyve yeri olmak üzere toplam 600 esnaf aynı anda tezgah açabilecek. Tesislerde kafeterya, lokanta, kahve, tuvalet, bebek emzirme odası, kreş, kütüphane olmasını istedik. İki katlı olacak kapalı pazar alanı içinde bizim istediklerimiz doğrultuda proje çizimine başlandı. Hedefimiz önümüzdeki yıl burada tezgah açmaktır. Biz artık modern kapalı alanlarda vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyoruz.  AVM`lere giden müşterilerimizi de bu şekilde geri almış olacağız.
 

VERİLEN SÖZLER TUTULACAK
Bu kent bizim, bu kentin sokaklarını ve caddelerini ve kamuya ait alanları işgal edip insanlara asla rahatsızlık verme taraftarı değiliz. Kent büyüklerimiz makul projelerle bize geldiğinde asla sorun olmayız, tam tersi çözüm oluruz. Cumartesi Pazarı için kapalı pazar alanı bir yıla kalmadan tamamlanacak. Pazar pazarı da kalkacak. Bunun için 5 yıl önce Seka`ya taşınacak diye söz verilmişti. Verilen o sözler artık protokol altına alındı. Bir yıla kalmadan Pazar pazarını da Seka Devlet Hastanesi`nin Sekapark tarafındaki 15 dönümlük alana kurulacak.”
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ