KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Pazarcılar, kongre için imza topluyor
Pazarcılar, kongre için imza topluyor
Güncel
30 Aralık 2010 Perşembe 10:36
  • 1682
  • 11

Pazarcılar, kongre için imza topluyor

Mevcut yönetimin görevini yapamadığını düşünen pazarcılar, eski başkan Ahmet Serim önderliğinde toplanarak olağanüstü kongre için imza toplama kararı aldı

Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası`nın üyeleri, eski oda başkanı Ahmet Serim`in başkanlığında önceki akşam Rumeli Türkleri Derneği`nin Yenişehir Mahallesi`nde bulunan lokalinde bir araya gelerek ‘bilgilendirme` toplantısı gerçekleştirdi. Oda üyeleri, Cumartesi Pazarı`nın taşınmasını önleyemeyen Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar ve yönetimini olağanüstü kongreye götürmek için imza toplama kararı aldı.
 

YENİ BİR OLUŞUM İSTEDİLER
Yaklaşık 300 kişinin katıldığı toplantıda herkes eteğindeki taşları döktü. Kocaeli Pazarcılar Odası`nın, Cumartesi Pazarı`nın yer değişikliği nedeniyle görevini iyi yapamadığının ve esnafların mağdur olduğunun belirtildiği toplantıda söz alanlar, yeni bir oluşum istedi. Ahmet Serim`in, Cumartesi Pazarı`nı yüzde 80 geri alacağını söylemesi üzerine heyecanlanan üyeler, Serim`e olağanüstü kongre için baskı yaptı.
 

YÖNETİMİ DÜŞÜRECEKLER
Serim de üyelerden tüzük gereği gerekli olan 260 imzanın toplanmasını istedi. Oda üyeleri yeterli imzayı toplamak için önceki akşam harekete geçti. 260 imza toplandığında da yönetim kurulunun düşürülerek yeniden seçimlere gidilmesi sağlanacak. Ahmet Serim`in son günlerde zabıta ekiplerinin pazarlarda dolaşarak pazarcı esnafını rahatsız etmesine de anlam veremediğini belirtmesi, pazarcılar tarafından ayakta alkışlandı. 
Ali AYDEMİRER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ