KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Pazarcılar Odası Antalya’daki pazarları beğendi
Pazarcılar Odası Antalya’daki pazarları beğendi
Güncel
02 Aralık 2010 Perşembe 13:40
  • 1581
  • 4

Pazarcılar Odası Antalya’daki pazarları beğendi

Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar, Büyükşehir’e Bağdat Caddesi’nde yapılacak pazarın Antalya’nın kapalı pazarları gibi yapılmasını önerecek

Bağdat Caddesi`nden olaylı bir şekilde kaldırılan Cumartesi Pazarı`nın bir yıllığına Adnan Menderes Bulvarı`nda pazar açmak için Kocaeli Pazarcılar Odası, İzmit Belediyesi ile protokol imzalamıştı. Bir yıl içinde yapılması gereken yeni pazar alanı için kolları sıvayan Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar konu hakkında yaptığı açıklamada en iyi kapalı pazar alanlarının Antalya, İzmir ve Balıkesir`de olduğunu söyledi.
 

EN AZ 50 KAPALI PAZAR LAZIM
Yönetim kurulu üyesi Ahmet Gençosman ile bizzat gezdiklerini ve en çok Antalya`daki kapalı pazarları beğendiklerini belirten Kumsar, “Antalya`da 24 kapalı pazar alanı var. Üç tanesi katlı ve yürüyen merdivenli. Kamyonların çıkacağı rampalar bile var. Yeni projelerle bu sayı 40`a çıkacakmış. Biz de yapmışken en iyisini yapalım. Bu ilk olacak. İzmit`in en az 6 Kocaeli genelinde tüm ilçelerin 50 kapalı pazar alanına ihtiyaç var” dedi.


KARAOSMANOĞLU`NA SUNACAK
Yakın zamanda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşüp konuyla ilgili ekip kuracaklarını da ifade eden Kumsar, “Mimarlar proje üzerinde çalışacak. Antalya`da kapalı pazar alanının kullanılmadığı zaman galeri ve spor merkezi olarak kullanılıyor. Biz de boş kaldığı günler başka projelerle değerlendiririz” diye konuştu.
 

PAZARCI BAŞINA 10 BİN TL
Yenişehir`de devam eden kapalı pazar alanı için metre başına pazarcılardan 3 bin 500 TL alındığını ve Bağdat Caddesi`ne yapılmak istenen Antalya projesi modeli için her pazarcıya 10 bin TL`ye mal olacağını ifade eden Kumsar, aynı projelerin Sekapark, Yahyakaptan, Bayındırlık ve Alikahya gibi yeni yerlerde de devam edeceğini ifade etti. Kumsar, “Çalışmalarımız ivedilikle sürüyor. Biz Antalya Pazar alanlarını hayranlıkla izledik. Karaosmanoğlu`da bu konuda azimli. Kocaeli`ye ve pazarcılara yakışır yerler yapacağız” şeklinde ifade etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ