KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Peki bunu kim yaktı?
Peki bunu kim yaktı?
Güncel
26 Aralık 2010 Pazar 20:22
  • 7595
  • 1

Peki bunu kim yaktı?

Kuruçeşme’yi yakan Neron hapisteyken önceki akşam bölgede yine bir ev kül edildi. Mahalle halkı ‘kesinlikle kundaklama’ diyor ve tahmin yürütüyor; “Ya yakalanan o adam gerçek Neron değil, ya da Neron değil, Neronlar var.”

Kuruçeşmeliler`in akılları tekrar karıştı. Çünkü bölgede; hemen hemen her gece yangın çıkaran şahsın hapse girdiğini düşündükleri bir sırada, Neron diye adlandırdıkları bu kişinin tarzına benzer bir yangın olayı daha cereyan etti. Yenimahalle Radar Sokak`ta önceki akşam saatlerinde Şükriye Ceyhan- Arif Taş'a ait tek katlı evi alevler sardı. İtfaiye yangın yerine kısa sürede geldi, ancak ev kül olmaktan kurtarılamadı. Olayda sevindirici taraflar da vardı, yangın sırasında evde kimse yoktu. Bu nedenle can kaybı olmadı. Evin küle dönüşmesine engel olunamadı ancak, çevreye yayılmasının önüne geçildi.
 

KESİNLİKLE BİRİ YAKTI
Şükriye Ceyhan ve Arif Taş'a ait ev yangını, eve komşu ailelerde paniğe neden oldu. Şükriye Ceylan ve Arif Taş'a komşu olanlar, eğer itfaiye geç kalsaydı, yangının kendi evlerine de sıçrayacağı düşüncesini dile getirdi. Komşulardan Emine Canbaz yaşadığı paniği şöyle anlattı; “Yangını bizim evde zannettim. Bağırdım, yardım istedim. Beni evden komşularım çıkardı. İtfaiye vaktinde gelmeseydi ben de, bizim ev de şuanda kül olmuştu.” Emine Canbaz`ın olayla ilgili bazı fikirleri de vardı, “Evde kimse yaşamıyor, yangın nasıl çıksın ki? Kesinlikle birileri yaktı burayı.”
 

YAK'ANLAR YİNE NERONLAR
Canbazyangının çıkma nedeni olarak Neran`dan şüphelendiğini belirtti. Neron`un tutuklanarak cezaevine konduğunu hatırlattığımızda da, “Ya o gerçek Neron değil, ya da O`nun gibi şuanda başıboş başka adamlar var” ifadesini kullandı. Yanan evin sahiplerinden Şükriye Ceyhan`ın yeğeni Şükrü Karagöz de Emine Canbaz`la benzer düşünceleri taşıyor. Karagöz tıpkı komşusu gibi, evi Neronlar`ın yaktığı iddiasında bulundu ve mahalleye gece bekçisi istedi. Radar Sokak`ın birçok sakini de Emniyet`e ‘Başka bir Neron veya Neronlar var` uyarısı gönderdi, bu yönde çalışmalar yapmalarını istedi.
 

OYSA NERON CEZAEVİNDE!
Hatırlanacağı üzere Kuruçeşme son bir aydır, peşpeşe ev, işyeri ve araç yangını olaylarına sahne oldu. Sadece Kuruçeşme değil, tüm İzmit, bu olayın fail ya da faillerini merak etmişti. Kentimizde birçok insan, “Kuruçeşme`nin Neron`u” olarak adlandırdığı meçhul kişi veya kişilerin yakalanacağı günü iple çekmişti. Vatandaşın beklentisi 22 Aralık günü sona ermişti. Polis, ‘Kuruçeşme`nin Neron`u bu kişi` dediği Recep Köksal isimli şahsı hakim karşısına çıkarmıştı. “Çocukluktan gelen bir dürtü, alkol aldığım yeri yakmak geliyor içimden” diyen Recep Köksal, çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine konmuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ