KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Pekin, bakana sert çıktı
Pekin, bakana sert çıktı
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 14:16
  • 1035
  • 1

Pekin, bakana sert çıktı

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bakanlık koltuğunu şimdilik ‘meşgul’ ettiğini söyledi

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, bir açıklama yaptı. Pekin, “Millisi düşmüş eğitim bakanımız Ömer Dinçer seriye bağladığı ‘dam üstünde saksağan, vur beline eğitimi` geleneğine her gün bir yenisini ekliyor. Amasya`da bir okulun açılış töreninde öğrenciler, ‘saçlarımıza müdahale ediyorlar` deyince ‘Ben de müdürün saçını keserim` karşılığını verdi. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu henüz öğrenememiş” dedi. 

 
TEHLİKELERE GEBE 
Sözlerine devam eden Pekin, “Yasalarda yaşları gereği ceza indirimi olan bu yaştaki çocuklara umuma açık bir şekilde ‘müdürünüzün saçını keserim` demek sorunlu öğrenci ve velilerine öğretmenlerle idarecileri alenen hedef göstermektir. Bakan Dinçer, bir okul açınca yanına bir de karakol gerekecek. Zira bugün okullarda yapay bir sükunet gelecek tehlikelere gebe beklentiler içerisindedir” diye konuştu.
 
HAYIRLA ANMAYACAK
Pekin sözlerini şöyle sürdürdü: “Dinçer, size de Eğitim Bakanı dememek lazım çünkü eğitimin lokomotifi olan öğretmenlerin derdiyle dertlenmeyen birisiniz. Bakanlık makamını şimdilik meşgul eden, koltuk boş kalmasın diye oturan bir kişisiniz. Lakin o makamdan kalktığında bu camia seni hayırla anmayacaktır, bilesin. Bu arada, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç da ‘Ben olsam dağa çıkardım` sözleriyle yeni bir ayak vermiş oldu.
 
YÜRÜYÜŞE DAVET
Böylece ataması yapılmayan öğretmenler veya ataması yapılıp da gadre uğrayan öğretmenlere bay Arınç`a göre dağa çıkmaktan başka yol kalmamış oldu. Başbakanlık`tan bir türlü görüşme randevusu alamayan atama bekleyenler belki dağa çıktıkları için muhatap alınırlar. 29 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 11.00`de Ankara`daki Toros Sokak`tan yürüyüşe geçerek saat 12.00`de Abdi İpekçi Parkı`nda yapılacak olan yürüyüşümüze davet ediyoruz.”
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ