KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
23 Nisan çocukları gazeteci de oldu
23 Nisan çocukları gazeteci de oldu
Eğitim
20 Nisan 2010 Salı 17:19
  • 2369
  • 0

23 Nisan çocukları gazeteci de oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle köy okullarından gelen çocuklar gazetemizin konuğu oldu. Koltuklara oturarak gazeteci olan çocuklar kavgasız bir ülke istedi

Bizim Kocaeli Gazetesi, 12 ilköğretim öğrencisinin sayesinde 23 Nisan coşkusu yaşadı. 19 Mayıs Gençlik Haftası`nda lise öğrencilerini, geçtiğimiz yıl 23 Nisan Haftası`nda dünya çocuklarını gazetemizde ağırlayan Bizim Kocaeli Eğitim Dünyası, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı etkinlikleri kapsamında 12 ilçenin köy okullarında okuyan 12 öğrenci ve okul müdürlerini gazetemize konuk etti.
 

Ziyaretten fotoğraflar için TIKLAYIN


PALYAÇOLARLA KARŞILANDILAR

Kocaeli Bölge Tiyatrosu palyaçoları ve balonlarla karşılanan öğrenciler, önce toplantı salonunda ağırlandı. Burada müdürler adına konuşan Gebze Balçık İ.Ö.O. Müdürü Mehmet İlişkili; “Çok anlamlı bir organizasyon, eğitimin arkasında kalmış gibi görünen köy çocuklarımızı anımsamanız çok güzel. Bizim Kocaeli`ye teşekkür ederiz” dedi.
 

KOLTUĞA OTURDU
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Keskin ve ‘41 Ülke Çocuğu Kocaeli`de` koordinatörlerinden Derince Milli Eğitim Şube Müdürü Paşa Yıldız`ın da katıldığı ziyarette öğrenciler, ilk olarak gazetemiz genel yayın müdürü Güngör Arslan`ın makamına konuk oldu. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Güngör Arslan`ın koltuğuna Derince İshakçılar İ.Ö.O. 8. sınıf öğrencisi Beyza Türkçakal oturdu.
 

TALİMAT VERDİLER
Güngör Arslan, Türkçakal`a dünyanın en zor mesleğini yaptığını hatırlattı ve göreviyle baş başa bıraktı. Beyza Türkçakal telefonla genel yayın müdürü Serpil Çolak`ı arayarak birinci sayfaya çocuklarla ilgili haber koymasını istedi. Daha sonra 23 Nisan`la ilgili duygularını dile getiren Türkçakal`ın Türkiye gündemiyle ilgili “Anlamak zor, durum karışık” şeklindeki yorumu görüşmelere neden oldu.
 

ARSLAN: EN DEĞERLİ KONUKLARIM SİZLERSİNİZ
Konuklara hitaben bir konuşma yapan Güngör Arslan, “Bu benim için çok farklı ve unutamayacağım bir gün oldu. Çünkü gazetemize çok uzaklardan geldiniz, hoş geldiniz. Bu gazeteye hep vali, bakan ve başkanlar gelir. İşleri icabı uğrar ve sohbet ederiz. Ancak sizler benim en değerli konuklarım oldunuz. Bunu oldukça açık yüreklilikle söylüyorum. Çok güzel bir gün tekrar hoş geldiniz, şeref verdiniz, onur verdiniz” diye konuştu. Arslan çocuklara Atatürk posteri, bayrak ve balonların dışında, çeşitli hediyeler de verdi.
 

ATATÜRK`E TEŞEKKÜR
Çocuklar daha sonra gazetemiz genel yayın koordinatörü Serpil Çolak`ın odasına geçerek, kendisinden göreviyle ilgili bilgi aldı. Serpil Çolak`ın koltuğuna Gölcük Hamidiye İ.Ö.O. öğrencisi Pelinsu San oturdu. Önce 23 Nisan`la ilgili duygularını anlatan Pelinsu, “Bizlere bayram armağan eden Büyük Atatürk`e teşekkür ediyoruz. Bizler onun sayesinde bugünlere geldik. Kavgaların ve gürültülerin olmadığı, güzel bir ülke istiyoruz” diyerek büyüklerine mesajlar verdi. Pelinsu San daha sonra telefonla editörleri arayarak, sayfaların düzeniyle ilgili talimatlar verdi.
 

YAZI İŞLERİ ELE GEÇTİ
Ardından Yazı İşleri`ne geçen öğrenciler ve yöneticiler, burada sorumlu yazı işleri müdürümüz Cemalettin Öztürk, editörler Nuray Öztürk, Koray Zöngür, Yılmaz Karabıyık, internet sorumlusu Hüseyin Davutoğlu, eğitim editörü Gülümser Ayhan, spor müdürü Sefer Cüce, Yaşam eki sorumlusu Zeynep Akar, Yükselen Değerler editörü Aysun Erenkaya, Bilişim sistem uzmanı Oğuzhan Göksu, reklam müdürü Tülay Duran ve bilgi-işlem çalışanlarıyla tanıştılar.
 

EDİTÖR VE MUHABİR OLDULAR
Meslekleriyle ilgili uygulamalı eğitim de alan öğrencilerden yazı işleri müdürü koltuğuna oturan Gebze Balçık İ.Ö.O. öğrencisi Enes Sifil, davet edildikleri için memnuniyetini dile getirerek şu önemli mesajı verdi: “23 Nisan etkinliklerinden çok mutlu oluyoruz. Ancak biz çocuklar da her zaman huzur ve güven istiyoruz.” Yazı işlerinde fotoğraf makinesini kapan öğrenciler uygulamalı muhabirlik de yaptı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ