KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Personelimiz başka kurumlara kapak atma derdinde
Personelimiz başka kurumlara kapak atma derdinde
Güncel
20 Kasım 2012 Salı 16:00
  • 2539
  • 13

Personelimiz başka kurumlara kapak atma derdinde

İl Genel Meclisi’nde bütçesi 417 bin TL olarak belirlenen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, personeline sitem etti. Yümnü, “Personelimiz başka kurumlara kapak atmanın derdinde” dedi
İl Genel Meclisi`nin yapılan oturumunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü`nün 2013 yılı bütçesi meclis üyelerinin oy birliğiyle 417 bin lira olarak belirlendi. Bütçenin kabulü sonrasında ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, meclis üyelerine faaliyet alanları hakkında bilgi verdi. Herkesin el atması gereken  dezavantajlı bir grupla ilgilendiklerini ifade eden Yümnü,  elemana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Kendilerine gelen elemanların biran önce başka kurumlara kapağı atma derdinde olduğunu belirten Yümnü, yetkililerden buna bir çözüm bulmalarını istedi.
 
BÜTÇE BEKLENTİSİ 1 MİLYON 312 BİN
2013 yılı stratejik planlarına göre bütçeyi 1 milyon 312 bin lira olarak düşündüklerini ancak bütçenin  417 bin lira olarak gerçekleştiğini anlatan Yümnü, “Yine de bütçe için meclisimize teşekkür ediyorum. Kozluk Mahallesi`de bulunan müdürlük binamız bize yetmiyor. 5 müdür yardımcımız var. Müdürlüğümüzün bir kısmını İzmit Kaymakamlığı`nın yanında bulunan ATİAD Toplum Merkezi`ne taşıdık. Müdürlüğümüze bağlı 28 çocuk, kadın  ve gençlik ile rehabilitasyon merkezi bulunuyor. Burada dezavantajlı gruplara yönelik hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.
 
EVDE BAKIMA 673 LİRA 
Kocaeli genelinde 7 bin 25 kişiye evde bakım hizmeti verdiklerini kaydeden Yümnü, “Bunlar için bakıcıya kişi başına 673 lira ödüyoruz.  Şu anda 20 koruyucu ailemiz var. Bunu gelecek yıllarda 50`ye çıkarmayı planlıyoruz. Koruyucu ailelere verilen çocukların bakım, okul,servis ile kişisel ihtiyaçları için koruyucu aileye 750 lira para ödüyoruz. Bu miktar ilerleyen zamanlar içinde daha da artacak. Şu anda kurumumuzdan çocuk sahibi olmak isteyen ailelere ait 80 dosya bulunuyor. İl genelinde bulunan 7 sevgi evi ve çocuk yuvalarında toplam 593 çocuk kalıyor” dedi. 
 
BAKAN ŞAHİN GELİYOR
Dezavantajlı gruplara yönelik yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler veren Yümnü, “Alzheimerli hastalar için 200 yataklı bir merkez kurmayı planlıyoruz. Ayrıca hedeflerimiz arasında 10 tane çocuk evi ve bir tane şiddeti önleme merkezi açmakta var. Sosyal hizmetleri yerine getirmek için arsa ve bina sıkıntısı çekiyoruz” diye dert yandı. Yümnü ayrıca, cuma günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin`in Gündoğdu`da yapımı tamamlanan bakım ve rehabilitasyon merkezinin açılışını yapacağı ve Cephanelik`te ise kadın sosyal yaşam ve şehit gazi aileleri merkezinin temelini atacağını söyledi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ