KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Pınar ve Seda’nın laptop sevinci
Pınar ve Seda’nın laptop sevinci
Güncel
27 Aralık 2010 Pazartesi 16:29
  • 3065
  • 16

Pınar ve Seda’nın laptop sevinci

Karatepe İlköğretim Okulu öğrencileri Seda ve Pınar bilgisayarlarına kavuşma sevincini köylerinde yaşadı

Büyükşehir Belediyesi Türkiye`de sadece ilimizde uygulanan ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNPD) tarafından kabul gören ‘Her çocuğa bir bilgisayar` projesi kapsamında 2010 yılında 26 bin 709 öğrenciye ücretsiz diz üstü bilgisayar dağıttı. Kentin en ücra köylerindeki öğrencilere de laptop ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, Karatepe Köyü`nde zor şartlar altında okumaya çalışan Seda Yazıcı ve Pınar Özkan`ı da hayalini kurduğu bilgisayarlara kavuşturdu.
 

PINAR`IN MUTLULUĞU
Kartepe İlçesi Karatepe İlköğretim Okulu`nda eğitim gören Pınar Özkan bilgisayara sahip olmanın sevincini annesiyle paylaştı. Yaklaşık bin nüfuslu ve şehir merkezine 1 saat mesafede olan köylerindeki evine bilgisayarıyla gelen Pınar`ı annesi Fatma Özkan karşıladı. 4 sene önce babasını kanserden kaybeden Pınar, annesine ne kadar mutlu ve heyecanlı olduğunu anlattı. Pınar zaman kaybetmeden laptopunu evinin bahçesinde deneyerek ödevlerini yapmaya başladı. 
 

MESLEK SAHİBİ OLSUN
İlk kez kendisine ait bir dizüstü bilgisayar olduğunu ve artık ödevlerini onunla yapacağını söyleyen Pınar “Öğretmenlerimin verdiği ödevleri dışarıdaki internet kafelere gidip araştırıyordum. Şimdi evimde, bahçede ödevlerimi yapabileceğim” dedi. Kızının mutluluğuna ortak olan anne Fatma Özkan “En küçük kızım Pınar. Onun okuyup iyi bir meslek sahibi olmasını istiyorum. Büyükşehir Belediyesi`nin hediye ettiği bilgisayar da bu isteğime yardımcı olacak. Kızımı sevindiren herkesten Allah razı olsun” dedi. 
 

EN MUTLU GÜNÜM
3 kardeşi, annesi ve pazarcılık yaparak ailenin geçimini sağlayan babası ile Karatepe Köyü`nde yaşayan Seda Yazıcı da laptopunu evine getirdi.  Heyecandan birkaç gündür uyuyamadığını söyleyen Seda, “Hayatımın en mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Derslerime bilgisayarımla çalışacağım. Boş zamanlarım da bilgisayarda iyi değerlendirip ileri de güzel bir meslek sahibi olacağım. Bana bilgisayar hediye eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nu görürsem ona sarılıp öpeceğim. Benim gibi bilgisayarı olmayan arkadaşlarıma bu hediye veren Büyükşehir Belediyesi`ne çok teşekkür ederim” dedi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ