KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Pirelli AL’de deprem tatbikatı
Pirelli AL’de deprem tatbikatı
Güncel
06 Kasım 2010 Cumartesi 13:14
  • 846
  • 0

Pirelli AL’de deprem tatbikatı

Kartepe Pirelli Anadolu Lisesi’nde öğrenciler sivil savunma uzmanı Hikmet Özduman gözetiminde deprem tatbikatı yaptı

Sivil savunma uzmanı Hikmet Özduman, Kartepe Pirelli  Anadolu Lisesi'nde öğrencilere deprem konusunda eğitim verip her sınıfta tatbikat yaptırdı. Evlerde eşyaların yerleştirimi ve deprem sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgi veren Özduman, Türkiye'de sağlam binaların yapılmasıyla depremden en az biçimde etkilenilebileceğini vurguladı.
 

EVİN SAĞLAMLIĞINA BAKIN
İnsanların yeni bir ev alırken önce evin sağlamlığına bakması gerektiğini belirten Özduman, “Lavabonun rengine, musluğun kalitesine gösterdikleri ilgiyi, yapının depreme olan dayanıklılığına da gösterirlerse sorun çözümlenir. Mühendis de, yapımcı da, denetmen de, satıcı da deprem dayanımına önem vermek, yönetmelik gereklerinin yerine getirilmesini sağlamak zorunda kalır. Bunun için de halkın deprem konusunda bilinçlendirilmesi gerekir” dedi.
 

ÖZDUMAN`A TEŞEKKÜR
Özduman`ın konuşmasının ardından öğrenciler 17 Ağustos Gölcük Depremi ile ilgili videolar izledi. Olası bir deprem anında neler yapılması gerektiği öğrencilere kavratılmaya çalışıldı. Özellikle deprem tatbikatının uygulamalı olması öğrencilerin oldukça ilgisini çekti. Öğrenciler ve okul müdürü Mustafa Özden, sivil savunma uzmanı Hikmet Özduman`a verdiği bilgilerden ötürü teşekkür etti.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ