KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.4559 TL
  • 7.1130 TL
  • 7.8892 TL
Kocaeli Zirve
Pirelli işçilerini neden riske ediyor?
Pirelli işçilerini neden riske ediyor?
Güncel
24 Mart 2020 Salı 20:42

Pirelli işçilerini neden riske ediyor?

Çalışanların güvenliğini daha da artırmak ve Covid-19 pandemisinin yayılmasını sınırlama çabalarına destek olmak amacıyla İzmit (Kocaeli) fabrikasında üretime 1-12 Nisan tarihleri arasında geçici olarak ara vereceklerini açıklayan Pirelli Türkiye'ye tepki çığ gibi büyüyor.

Prometeon Türkiye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verilmişti;

''Bu karar, Türkiye’deki çalışanlar ve müşteriler için, Covid-19 (koronavirüs) pandemisinin Türkiye’deki gelişiminin sürekli izlenmesinin ardından yerel ve uluslararası otoritelerin yönlendirmelerine de paralel olarak alındı.

Prometeon iş ortakları ile birlikte, müşterilerinin bu dönemdeki ihtiyaçlarına yanıt verecek yeterli ürün stokuna sahip bulunmaktadır. Depo, nakliye ve saha satış operasyonlarımızın yanı sıra yasal ve sözleşmelere bağlı yükümlülüklerimizi de gereklilikler çerçevesinde yerine getirmeye devam etmekteyiz. Bununla birlikte; çalışanlarımız, yetkili bayilerimiz ve tedarikçilerimizin sağlığı ve esenliği için her türlü gerekli önlemi almayı sürdürüyoruz.

Kamyon, otobüs, agro ve OTR lastikleri segmentinin öncü tedarikçilerinden biri olarak, içinden geçtiğimiz bu kritik süreçte hayati değere sahip ürünleri taşıyan ağır vasıtalara var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz.''

Pirelli Türkiye'nin bu açıklamasına istinaden biz de Prometeon Türkiye'ye soruyoruz;

Madem çalışanlarınızın sağlığını düşünüyor ve pandeminin yayılmasını sınırlama çabalarına destek olmak amacındasınız neden işçilerinizi bir hafta daha riske atıp çalıştırıyorsunuz?

1 Nisan'a kadar Coronavirüs'ün işçilerinize bulaşma riski yok mu?

Coronavirüs nedeniyle tüm Türkiye ve Avrupa diken üzerinde iken NEDEN 1 Nisan'a kadar TÜRKİYE'yi risk altında bırakıyorsunuz?

Cevap ver Prometeon Türkiye!

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: İşçi Mahir

Virüs bahane hammadde ve sıpariş yok.1 ne kadar bulaşmiyormu bu virüs ayıptır yazıktır günahtır

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ