KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Pirelli, takvim haberine çok bozulmuş..!
Pirelli, takvim haberine çok bozulmuş..!
Güncel
16 Aralık 2009 Çarşamba 12:02
  • 39

Pirelli, takvim haberine çok bozulmuş..!

İtalya’nın lastik sektöründeki en önemli markası olan Pirelli gerçekten ilginç bir kurum.

Kurumsallaşmış dev bir kurum olan Pirelli`nin ülkemizdeki yönetimi maalesef evlere şenlik. Köseköy`de bulunan fabrikada inanılmaz bir yönetim zafiyeti var. Fabrikanın yönetiminde kimin olduğu bile belli değil. Sendika mı patron yoksa başkaları mı patron belli değil bu kurumda. Halkla ilişkiler ise deyim yerindeyse sıfır. Yıllarca bu kentin toprağını, suyunu, havasını kirleten Pirelli kendi içine kapanık, kentten kopuk bir halde yaşıyor ve adeta Kocaeli halkıyla alay ediyor.
İşte bu haldeki Pirelli`de inanılmaz olaylar da yaşanıyor. Ama fabrika yönetimi bütün bu yazılanlara, söylenenlere tek kelime ses çıkartmıyor. Bizim Kocaeli Gazetesi`nde bu güne kadar Pirelli ile ilgili onlarca, hatta ve hatta yüzlerce haber çıktı.
Bir gün bile Pirelli yönetimi bu yazılanlarla ilgili en küçücük bir açıklama yapmadı. Defalarca çağrı yapmamıza rağmen Pirelli yönetimi üç maymunları oynadı.
Ta ki düne kadar.
Dün Pirelli yönetiminden ses çıktı. Daha doğrusu Pirelli`nin halkla ilişkiler işlerini yürüten firmadan ses çıktı.
Neden ses çıktı biliyor musunuz?
Pirelli takvimi yüzünden.
Evet biz Pirelli Fabrikası`ndan, fabrikada yaşananlarla ilgili bir açıklama beklerken Pirelli takvimiyle ilgili internet sitelerinde dolaşan bir şakayı haber sitemize koyduğumuz için ses geldi ve bunun sitemizden kaldırılmasını rica ettiler.
Tabi kabul etmedik.
Onlara , ‘Pirelli ile ilgili Kocaeli`de inanılmaz şeyler yazıldı, çizildi, söylendi. Bunların hiç birine ses çıkarmayan Pirelli bir takvim haberine mi ses çıkarıyor?` diyerek bu talebi reddettik. Demek ki Pirelli markasının imajı Pirelli takvimlerinden daha önemsizmiş.
Pirelli için fabrikada yaşananlar, işçiler arasındaki huzursuzluklar hiç ama hiç önemli değilmiş. Onlar için en önemli olay Pirelli takviminin imajıymış.
Gerçekten çok ilginç.

 

İŞTE O TAKVİM

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ