KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
PKK’nın amacı teslim olmak mı? Teslim almak mı?
PKK’nın amacı teslim olmak mı? Teslim almak mı?
Güncel
24 Ekim 2009 Cumartesi 14:58
  • 912
  • 6

PKK’nın amacı teslim olmak mı? Teslim almak mı?

Türk Ocakları Şube Başkanı Süleyman Seyhan, PKK’lıların “Teslim olmak için değil, teslim almak için geldik” mesajı vermek istediklerini söyledi

İzmit Türk Ocakları Şube Başkanı Süleyman Seyhan, Mahmur Kampı ve Kandil`den Türkiye`ye gönderilen 34 PKK`lının ülkeye girmesiyle birlikte yaşanan görüntüleri sert dille eleştirdi. Seyhan, PKK`lıların “Teslim olmak için değil, teslim almak için geldik” mesajı vermek istediklerini söyledi. İzmit Türk Ocakları Şubesi, önceki gün gerçekleştirilen ‘Türk Ocakları`nın Demokratik Açılım`a Bakışı` konulu halka açık bir konferans gerçekleştirdi. İzmit Türk Ocakları Şubesi Konferans Salonu`nda gerçekleştirilen toplantıya katılım oldukça yoğun oldu.
 

PKK ve DTP anlatıldı
Eski ülkü ocakları başkanlarından Kürt kökenli Selim Özbek tarafından verilen konferansta, PKK`nın faaliyetleri ve son gelişmelerle ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Özbek sunumunda, PKK ve DTP`nin ülkeden neler istediğini yorumladı. Özbek, PKK`nın zorla gençleri alıp dağa kaldırdığını ve terörist olmaya mecbur ettiğini iddia etti. DTP`nin iyi niyetine inanmadığını da belirten Özbek, “DTP`lilerin ağzından, bir kere olsun Doğu`da eğitim ve sağlık şartları iyileştirilsin, buralara yatırımlar yapılsın, ağalık sistemi kalksın ve benzeri bir açıklama duyan var mı?” diye sordu.
 

MESAJ FARKLI
Özbek`in ardından bir basın açıklaması gerçekleştiren, İzmit Türk Ocakları Şube Başkanı Süleyman Seyhan, Mahmur Kampı ve Kandil`den Türkiye`ye gönderilen 34 PKK`lının ülkeye girmesiyle birlikte, PKK`nın yönettiği bir tiyatro oyununun sahneye konduğunu savunarak, ‘örgütün, hududa yığdığı binlerce sempatizanla gövde gösterisi yaptığını ve bunun adına teslim olmak` dendiğini söyledi. Bu görüntülerin, toplumun bağrında bir yara açtığını ifade eden Seyhan, “PKK burada Türkiye`ye ve Dünya`ya ‘teslim olmak için değil, teslim almak için geldik` mesajı vermek istemiştir” dedi.
 

ÖNLEM ALINMAZSA!
Önlem alınmadığı takdirde bu tiyatronun diğer bölümlerinin de sahneye konacağını savunan Seyhan, “Zafer kazanmış bir ordunun öncü birliği muamelesi ile karşılanan PKK`lılar şehir şehir dolaştırılacak, düzenlenen toplantılarda göstericilere sunulacak, DTP`nin grup toplantısına getirilerek, TBMM çatısı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti`ne meydan okunacak” dedi. PKK`nın silahla elde edemediğini, siyasal yollardan elde etmek için alt yapı oluşturmaya çalıştığını savunan Seyhan, PKK ve DTP Türkiye`yi, dünyaya, işgalci ve baskıcı bir ülke gibi tanıtmaya çalıştığını öne sürdü.
 

‘Gerçeği görün artık`
PKK militanlarının bu tarzda ülkeye gelişlerini ‘problemin çözülmeye başladığı` şeklinde algılayan ve alkışlayanların bir an önce gerçeği görmek zorunda olduğunu belirten Seyhan, “Aksi takdirde kısa bir sürede yanıldıklarını kendileri görecekler ama bu arada kaybedilen zaman ve çözüme yönelik etkili bir girişimin yapılmaması nedeniyle bir yandan örgüte taktik bir başarı imkanı sunarken, diğer yandan problemin toplumsal boyutu daha da derinleşecektir” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ