KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Polis, halkı bilinçlendiriyor
Polis, halkı bilinçlendiriyor
Güncel
08 Ekim 2012 Pazartesi 13:29
  • 1230
  • 0

Polis, halkı bilinçlendiriyor

Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü, Körfez’de yaşanan asayiş olaylarıyla ilgili halkı bilgilendirdiği ve suçlulara karşı bilinçlendirdiği projesini sürdürüyor

Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ve güvenliğin sağlanması konusunda önemli projelere imza atıyor. Düzenlenen mahalle toplantılarında, suç ve suçluyu minimum seviyeye düşürmek için yapılan çalışmalar anlatılırken, halkın önerileri ve desteğine büyük önem veriliyor. Bu kapsamda düzenlenen mahalle toplantıları ilçe halkı tarafından büyük ilgi görüyor. 

 
ATALAR`DAN BÜYÜK İLGİ
Yarımca Atalar Mahallesi sakinleri ile esnaflarının davet edildiği toplantı, önceki gün Körfez Belediyesi Yarımca Kültür Merkezi`nde gerçekleşti. Toplantıya Körfez İlçe Emniyet Müdürü Coşkun Obak, müdür yardımcısı Erkan Gürbüz, Asayiş Büro Amiri Özcan Ağrap, Yarımca Polis Merkezi Amiri Melih Akın, Atalar Mahallesi Muhtarı Fitnat Gündüz ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
HALKIN DESTEĞİ ÖNEMLİ
Emniyet müdürü Obak, "Körfez yaklaşık 150 bin nüfusuyla bazı illerimizden daha kalabalık, kozmopolit bir bölge. Huzur ve güvenliğin sağlanmasında halkın desteğine büyük önem veriyoruz. Bu nedenle muhtarlar aracılığıyla düzenlediğimiz mahalle toplantıları çok yararlı oluyor" diyerek hırsızlık olayları ve tedbirleri hakkında bilgi verdi. 
 

BAŞKA İLDEN GELİYORLAR
Obak, Atalar Mahallesi`nde yılın ilk 9 ayı içinde 13 ev, 6 işyeri hırsızlık olayı olduğunu aktardı. Alınan tedbirlerle temmuz ayından sonra ciddi anlamda hırsızlık olaylarında düşüş görüldüğünü ifade eden Obak, “Hırsızlar genellikle başka illerden ve guruplar halinde geliyor. Eğitimsiz ve sabıka dosyaları çok. Ev hırsızlıklarında genellikle altın ve ziynet çalınıyor. 
 
TEDBİR ALMALISINIZ
Bunları da yatak odalarında elleriyle koymuş gibi buluyorlar. Unutmayın; hırsızlar ihmalinizden, dolandırıcılar iyi niyetinizden, yankesiciler dalgınlığınızdan faydalanır. Canınızı ve malınızı korumada polisin almış olduğu önlemlerin yanında, sizlerin alması gereken tedbirlerde çok önemli. Bunlar hırsıza, yakalanırsam kuşkusu yaşatmalıdır. 
 
BİR TELEFON UZAKTAYIZ
Hırsızlık olaylarına karşı alabileceğiniz önlemleri içeren broşürlerimiz çok yararlı olacaktır. 155 Polis İmdat, mahallenizin bağlı bulunduğu Yarımca Polis Merkezi Amirliği ve ilçe emniyet müdürlüğü günün 24 saati sizlere bir telefon kadar yakın. Sizlerin yardımı bizleri başarıya, sizleri de huzura kavuşturacak. Davetimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum” dedi. 
 
ŞİKAYETLERİ BİLDİRDİLER
Toplantıda Atalar Mahallesi sakinleri ve esnaflar, çeşitli konularda görüş ve şikayetlerini dile getirdi. Yasak olmasına rağmen sokak aralarına tır ve tankerlerin park etmesinin yarattığı tehlike, kültür merkezinde yapılan nişan, düğün, sünnet gibi etkinliklerde alt kattaki otoparkın kapalı olmasıyla çevrede yaşanan trafik karmaşası, sık görülmese de düğünlerde silah atılması öncelikli şikayetler oldu.    

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ