KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Polis intihardan vazgeçirtti
Polis intihardan vazgeçirtti
Güncel
22 Aralık 2011 Perşembe 11:56
  • 2727
  • 1

Polis intihardan vazgeçirtti

112'yi arayarak intihar etmek istediğini söyledikten sonra telefonu kapatan kadının numarasının polise bildirilmesi üzerine onunla yaklaşık 10 dakika konuşan polis memuru ikna etmeyi başardı

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi'nde çalışan polis memuru Fatih Karakay, mesleğinin en ilginç olaylarından birine tanık oldu.112'yi arayarak intihar etmek istediğini söyledikten sonra telefonu kapatan kadının numarasının polise bildirilmesi üzerine onunla yaklaşık 10 dakika konuşan polis memuru ikna etmeyi başardı.


Olay önceki akşam saatlerinde meydana geldi. Gebze Hacı Halil Mahallesi'nde oturan ve özel bir şirkette yöneticilik yaptığı öğrenilen adı açıklanmayan genç bir kadın 112 Acil telefonunu arayarak intihar edeceğini bildirdi. 112 servisi görevlileri telefonu kapatan kadına ulaşamayınca durumu polise bildirdi. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü 155 polis haber merkezinde görevli polis memuru Fatih Karakay, birkaç denemeden sonra kadına ulaştı. Yaklaşık 10 dakika süren ve saniye saniye de kaydedilen konuşmalar sonunda polis memuru genç kadını intihardan vazgeçirdi.


Bu konuşmalarda genç kadın kocası tarafından terk edildiğini, bir kez boşandığını ve ilk eşinden de iki çocuğu olduğunu söylüyor. Israrla artık yaşamak istemediğini ve ölmek istediğini belirten kadın evde doğalgazı açtığını ve son dakikalarını yaşadığını da belirtiyor.


Polis memuru ise bir yandan kadını intihardan vazgeçirmeye çalışırken bir yandan da ısrarla adresini öğrenmeye çalışıyor. Konuşma sonunda kadını ikna eden polis memuru adresini almayı da başarıyor. Kadının İntihar etmeyi bile başaramadım şeklindeki sözü de dikkat çekiyor. Kadının daha sonra eve giden ekipler ve sağlık görevlileri tarafından alınarak hastaneye götürülerek kontrolden geçirildiği öğrenildi.


Polis memuru Fatih Karakay, daha önce de benzer bir durumla karşılaştığını ve bir kişiyi intihar girişiminden vazgeçirdiğini söyledi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ