KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
'Polisan, tarihi eser katliamı yapıyor'
'Polisan, tarihi eser  katliamı yapıyor'
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 14:58
  • 983
  • 0

'Polisan, tarihi eser katliamı yapıyor'

Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis’in '400 dönüm denizi doldurmak gerekir' sözlerine Ekoloji ve Sağlık Derneği’nden sert açıklama geldi

Geçtiğimiz hafta kısa adı ASİAD olan Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen konferansa katılan Polisan Boya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Dilovası`nda demiryolunun ilk denizle buluştuğu noktada 300-400 dönüm denizin doldurulması gerektiğini söylemişti.
Bitlis`e cevap veren Ekoloji ve Sağlık Derneği Başkanı Orhan Çarıkçı, Polisan`ın yıllardır denizi doldurduğunu ve tarihi eser katliamı yaptığını söyledi.

 

 

KİMSE DUR DEMİYOR
Çarıkçı, “Dilovasıyla ilgili problemleri haykırıyoruz ama bizi dinleyen yok. Polisan Boya, yıllardır denizi dolduruyor. Kimse buna dur demiyor, diyemiyor. Polisan`ın daha önce doldurmuş olduğu alanların altında, ülkemizin ve özellikle Dilovası`nın tarihi bakımında çok önemli olan tarihi eserler, tarihi iskele, tarihi fener ve daha nice tarihi dokular var. Polisan tarihi eser katliamı yapıyor” dedi.

 

 

SEYİRCİ KALMAYIN
Anıtlar Yüksek Kurulu`nun bu tarih katliamı karşında herhangi bir tepki vermemesinin düşündürücü olduğunu da ifade eden Çarıkçı, “Ekoloji ve Sağlık Derneği olarak Anıtlar Yüksek Kurulu`nu göreve çağırıyoruz. Lütfen görevinizi yapın, tarihi iskele, tarihi fener ve Dilovası`nın tarihiyle ilgili Prof. Ayşe Çalık Ros tarafından Anıtlar Yüksel Kurulu`na verilen raporların dikkate alın. Bu katliama seyirci kalmayın” diye konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ