KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
Posco işçisi Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek.
Posco işçisi Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek.
Güncel
24 Kasım 2017 Cuma 10:21

Posco işçisi Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek.

İşten atılma nedenleri olarak sendikaya üye oldukları gösterilen  POSCO işçisi Ankara’ya giderek CHP Grup Toplantısı’na katılacak ve diğer siyasi partilerin de temsilcileriyle bir araya geleceği öğrenildi.

İlimizde üretim yapan Güney Koreli çelik devi POSCO’da birkaç hafta önce çalışanları işten kovulmuşlardı. 90 işçi çeşitli bahanelerle işten atılmış, işçiler fabrika önünde direnme başlatmıştı.

 

Özellikle CHP’li milletvekilleri POSCO işçilerini hiç yalnız bırakmadan destek olduklarını bildirdi. Aynı zamanda İşçilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşmesi beklenmektedir.

DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası’nda işçilerle bir araya gelen vekiller Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuyu ülke gündemine taşıdı.

İşçilerin haklarını alması için çabalayan CHP’liler Salı günü gerçekleştirilecek CHP Grup Toplantısı için POSCO işçilerini Ankara’ya davet etti. İşçiler Salı günü Ankara’ya gidecek. CHP Grup Toplantısı’na katılacak olan işçiler diğer siyasi partilerin temsilcileriyle de görüşecek.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu