KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Tavuk Hormon çalan hırsızlar yakalandı
Tavuk Hormon çalan hırsızlar yakalandı
Polis-Adliye
13 Nisan 2010 Salı 17:37
  • 2603
  • 2

Tavuk Hormon çalan hırsızlar yakalandı

Hollanda’dan gelip Gebze Limanı’ndan giriş yapan tavuk hormon ilacını taşıyan, TIR şoförüyle anlaşan iki hırsız Adapazarı’nda tankeri boşaltırken suç üstü yakalandı

Türkiye`de sadece Gebze Solventaş Limanı`ndan ükeye girişi yapılan tavuk hormon ilaçlarını çalan hırsızlar yakalandı. Tetik Nakliyat firması tarafından Türkiye`ye giren tavuk hormon ilacı (Aliment)`nın tonunun 4 bin Euro olmasından dolayı hırsızların iştahını kabarttı. İlaçların yüklü olduğu TIR şoförüyle anlaşan hırsızlar Adapazarı Arifiye`de yakalandı. Edinilen bilgiye göre olay şöyle gerçekleşti; Daha önceden hırsızlıktan sabıkaları olan Ceyhun Eryılmaz(27) ve Yılmaz Baysal(41), Tetik Nakliyat firmasında çalışan TIR şoförü Yılmaz Akkol (42) ile anlaşarak bu işin ticaretini yapmaya başladı.
 

ARİFİYE`DE YAKALANDI
Tavuk horman ilacını satma yetkisine sahip olan tek firma Tetik Nakliyat`a gelen ihbarlar doğrultusunda polise haber verildi. Bunun üzerine harekete geçen Kocaeli Asayiş Şube ekipleri, Gebze`de limanından çıkarken TIR`ı takibe aldı. Takibi Arifiye`de sonlandırıldı. Aldığı malı Bolu`ya götürmesi gereken fakat Arifiye`de bir tarım arazisine giren Yılmaz Akkol adlı TIR şoförüne bir bir araçla yaklaşan Ceyhun Eryılmaz ve Yılmaz Baysal, TIR`dan getirdikleri depoya tavuk hormonu ilacını çekerken suçüstü yakalandı. Şahıslar, yapılan sorgulaması ardından Kocaeli Adliyesi`ne sevk edildi. Sadece Hollanda`da satışı yapılan bu kimyasal madde ıslatılarak veya başka maddeler katılarak tavuk üreticilerine satılıyor. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ