KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Pozitif yaşamak lazım!
Pozitif yaşamak lazım!
Güncel
05 Aralık 2012 Çarşamba 09:46
  • 879
  • 0

Pozitif yaşamak lazım!

‘Pozitif Yaşam’ seminerinde konuşan psikolog Ogeday Çoker, dünyada 1 milyar 170 milyon, Türkiyede ise 8,5 milyon engelli olduğunu söyledi

Körfez Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde engelli ailelerine yönelik ‘Pozitif Yaşam` semineri düzenlendi. Etkinlikte konuşan psikolog Ogeday Çoker, dünyada 1 milyar 170 milyon, Türkiyede ise 8,5 milyon yani ülke nüfusun yüzde 10`undan fazla rakamda engelli olduğunu söyledi. Seminerin sonunda psikolog Ogeday Çoker`e Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş tarafından teşekkür belgesi verildi.

 
YOĞUN KATILIM
Körfez Belediyesi Meclis Salonu`nda basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğünün düzenlediği programa; Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bahar Baykal ile yönetimi, Körfez Yardım Sevenler Derneği Başkanı Faika Tırpanlar ile yönetimi, rehabilitasyon merkezi yöneticileri, mahalle muhtarları, okul müdürleri ve engelli aileleri katıldı. 
 
ÇOCUĞUN GELİŞİMİ
Etkinlikte Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü`ne bağlı olarak görev yapan psikolog Ogeday Çoker, özürlülüğün doğum öncesi, sonrası nedenlerini ve ailelerin geçirdiği aşamaları içeren konularda bir seminer verdi. Çocuğun gelişiminin aile içindeki duygusal ilişkilere, eşlerin ve sosyal yaşamın desteğine bağlı olduğunu söyleyen Çoker, çocukların eğitimlerine de özel bir ilgi gösterilmesi gerektiğini belirtti. 
 
DESTEK HATTI
Konuşmasında geleceğe yönelik korku ve endişeleri aşmak için daha disiplinli bir planlama yapmak gerektiğini vurgulayan Ogeday, “Nereden ne isteneceğini ve yalnız olmadıklarını bilmeleri gerekir. Ayrıca siz mutlu olursanız çocuğunuz da mutlu olur, siz ne verirseniz çocuğunuz da size onu verir” dedi. Ogeday son olarak destek için Alo 183 Aile, Kadın, Engelli Ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı`nı arayabileceklerini kaydetti. 
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ