KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Prof. Savaş Ayberk emekliye ayrılıyor
Prof. Savaş Ayberk emekliye ayrılıyor
Güncel
22 Aralık 2011 Perşembe 09:03
  • 2039
  • 0

Prof. Savaş Ayberk emekliye ayrılıyor

KOÜ’nün en tanınmış eğitimcilerinden Prof. Savaş Ayberk emekliye ayrılıyor. 1 Ocak’ta emeklilik dilekçesini verecek olan Ayberk, emekliliğini Akmeşe’de geçirecek

Kent kamuoyunda çevreye olan duyarlılığıyla bilinen KOÜ`nün tanınmış eğitimcilerinden Prof. Savaş Ayberk, 1 Ocak`ta emekliye ayrılıyor. Üniversitenin kuruluşundan bu yana görev yapan, 19 yıldır KOÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve son 9 yıldır da mühendislik fakültesi dekanlığı görevini yürüten Prof. Ayberk, emekliye ayrıldıktan sonra Akmeşe`de yaşacak.
 

AKMEŞE`DE YAŞAYACAK
Dekanlık görevinin nisan ayında dolacağını fakat öne çektiğini söyleyen Ayberk,  KOÜ Rektörü Prof. Sezer Komsuoğlu ile konuştuktan sonra görevlerinden erken ayrılmayı daha uygun bulduğunu söyledi. Kocaeli`de çevre katliamını sık sık dile getiren Ayberk, emekliliğinden sonra kenti terk etmeyecek, Akmeşe`de yaşayacak.
 

ÖZEL ÜNİVERSİTE OLABİLİR  
Ayberk, “Akmeşe`de kendime şık bir ev yaptırdım. Emekliliğimi burada geçireceğim” dedi. Çevre konusunda yaptığı bilimsel araştırmalarla birçok eseri bulunan Ayberk, emekliliğinden sonra bir süre dinlendikten sonra elinde birkaç proje olduğunu, bu projelere vakit ayıracağını söyledi, özel üniversitelerden gelecek teklifleri de değerlendireceğini belirtti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ