KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Protokol eşleri eğitime destek için buluştu
Protokol eşleri eğitime destek için buluştu
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 15:13
  • 1196
  • 0

Protokol eşleri eğitime destek için buluştu

Derince Okutan Anneler Derneği Başkanı Nihal Alemdar’ın ev sahipliği yaptığı buluşmada protokol eşleri, eğitime destek için bir araya geldi

Maddi durumu yetersiz öğrencilere destek olmak amacıyla yola çıkan Derince Okutan Anneler Derneği`nin düzenlediği etkinlik protokol eşlerini bir araya getirdi. Protokol eşleri, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`ın eşi ve aynı zamanda Derince Okutan Anneler Derneği Başkanı Nihal Alemdar`ın ev sahipliğinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde buluştu. 

 
İLGİ GÖSTERDİLER
Okutan Anneler Derneği`nin ‘aşure etkinliği` adı altında düzenlediği programa; İl Valisi Ercan Topaca`nın eşi Sevim Topaca, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan`ın eşi Özen Kan, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ın eşi Nurten Karabalık, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak`ın eşi Teslime Karabacak, garnizon komutanı Ali Kocatürk`ün eşi Nurgül Kocatürk, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe başkanlarının ve Derince`deki kamu kurumlarında görev yapan bürokratların eşleri, okul aile birlikleri yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
GÖRMEK İSTERİZ
Derneğin başkanlığını yürüten Nihal Alemdar, açılış konuşmasında yapılan çalışmaları aktardı. İlk olarak fikir bazında istişarelerde bulunarak bu yola girdiklerini söyleyen Alemdar, bir yılın dolmasıyla birlikte okutan anne sayısının yüzlere ulaştığını söyledi. Derince`de doğan Okutan Anneler Derneği`nin en büyük hedefinin daha çok çocuğu okutabilmek olduğunu söyleyen Alemdar “Aydınlık yarınlarımız için çocuklarımızın geleceğinde bizim de bir katkımız olsun diyorsanız sizleri de aramızda görmeyi isteriz” dedi.
 
AŞURE İKRAMI
Kocaeli Valisi Ercan Topaca`nın eşi Sevim Topaca ise yaptığı konuşmada Derince Okutan Anneler Derneği`nin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek; “Böylesi güzel bir amacı olan okutan annelerimizin daha da çoğalmasını istiyoruz” ifadesini kullandı. Yemek ve aşure ikramıyla devam eden programda sanatçı Aysel Demircan da birbirinden güzel eserler seslendirdi. Etkinliğe katılan davetliler ayrıca Okutan Anneler Derneği üyeleri tarafından hazırlanan bez bebeklerden alarak öğrencilerin eğitim yaşamına katkıda bulundu.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ