KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
PTT, 169 yaşında
PTT, 169 yaşında
Güncel
23 Ekim 2009 Cuma 15:17
  • 728
  • 0

PTT, 169 yaşında

PTT, 169. kuruluş yıl dönümünü renkli etkinliklerle kutladı. Şehir içinde tur atıldı, çeşitli hediyeler dağıtıldı

PTT`nin kuruluşunun 169. yıl dönümü ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu kapsamda sabah saatlerinde vilayet önündeki Atatürk anıtına çelenk konuldu, büyük önderin huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Çelenk koyma törenine Kocaeli PTT Başmüdürü Necati Yoldaş, İzmit PTT Müdürü Abbas Akdeniz ve çalışanlar katıldı. Öncesinde PTT`nin hizmet araçları kortej oluşturarak şehir içinde tur attı. Daha sonra Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'i makamında ziyaret eden müdürler, PTT hakkında bilgi verdi.
 

TOPLAMDA 67 MERKEZ
Yoldaş, “İlk posta teşkilatımız 23 Ekim 1840 tarihinde kuruldu. O günden bugüne hizmetlerimiz devam ediyor. Sürekli yenilenerek daha iyi hizmet vermek için uğraşıyoruz. Kocaeli'de 12 merkez, 52 şube ve 3 acenta toplamda 67 iş yeriyle hizmetimizi sürdürmekteyiz. Yeni merkez kurma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Başiskele ve Kartepe'de 2 ayrı merkez kurma çalışmalarımız var'' diyerek PTT'nin teknolojiyi takip ettiğini de söyledi.
 

169. KİŞİYE HEDİYE
PTT'nin, Türkiye için çok önemli bir kurum olduğunu belirten vali Sözer de konuşmasını şöyle sürdürdü: “PTT, tarihsel ve geleneksel bir kurumdur. Çok önemli işler yapmış, topluma büyük hizmetleri olmuştur. PTT'nin 169. yılını kutluyorum.” Öte yandan İzmit PTT`deki sıramatikten 169. sırayı alan Özgün Ümit Şahin'e duvar saati, flaş bellek, pul albümü ve öğrenci olması nedeniyle 100 TL para hediye edildi. Yoldaş, ''Ödülün ihtiyacı olan birine gitmesini istemiştik ve istediğimiz gibi oldu. Ödülün bir öğrenciye gitmesi bizi çok mutlu etti'' diyerek öğrenciyi tebrik etti. 
Onur ÇELİK
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ