KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Sarıgül nihayet partinin ismini açıkladı
Sarıgül nihayet partinin ismini açıkladı
Siyaset
07 Nisan 2010 Çarşamba 15:27
  • 4797
  • 20

Sarıgül nihayet partinin ismini açıkladı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kuracağı partinin adını da tarihini de nihayet açıkladı. Buna göre partinin adı Türkiye Değişim Partisi olacak, 10 haziran da kurulacak

Sarıgül`ün hareketi parti oluyor. Şişli Belediye Başkanı Türkiye Değişim Hareketi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, hem kamuoyunun hem de partililerin büyük bir merakla beklediği konuları açıkladı. İstanbul WOW Otel`de 81 il başkanıyla bir araya gelen Sarıgül, toplantıların ardından partinin ismi ve kuruluş tarihini açıkladı. Buna göre yeni kurulacak partinin ismi Türkiye Değişim Partisi olacak. Parti 10 Haziran tarihinde resmen kurulmuş olacak.
 

HYP YEDEKTE
Kurmaylarına kurulacak parti hakkında detayları anlatan genel başkan Sarıgül, il başkanlarının da basın toplantısı düzenleyerek partileşme sürecini kamuoyuna duyurmalarını istedi. Türkiye Değişim Partisi, haziran ayında parti logosunu da belirleyecek. Öte yandan İstanbul Şişli Belediye Başkanı olan Mustafa Sarıgül, erken seçim ihtimaline karşı da Halkın Yükselişi Partisi`ni hazırda bulunduruyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ