KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Rent a carlar dernek kuruyor
Rent a carlar dernek kuruyor
Güncel
23 Kasım 2012 Cuma 12:05
  • 1930
  • 2

Rent a carlar dernek kuruyor

Rent a carların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla biraraya gelen araç kiralama firmaları, dernek kurmak için harekete geçti
İl genelinde faaliyet gösteren 60`a yakın araba kiralama firmasını bir çatı altında toplamak amacıyla girişimde bulunan rent a car  sahipleri Orhan Sakcı, Fatih Dincer ve Nuri Çıkmış, önceki akşam Bekirpaşa`da bulunan Teras Kafe`de ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantı sonrasında kurucu yönetim kurulunu belirleyecek olan rent a carlar, yasal prosedürü tamamladıktan sonra valilik bünyesinde bulunan dernekler masasına başvurarak Kocaeli Rent A Carcılar Derneği`ni kuracak.
 
SUÇ İŞLENİYOR
Rent a carcıların sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Orhan Sakcı, “İl genelinde meydana gelen adli olayların çoğunluğu kiralık araçlarla gerçekleştiriliyor. Derneğimizi kurduğumuzda ilde faaliyet gösteren 60 kadar rent a carı bir çatı altında toplayarak işletmelerimizin bu tarz kişilerden zarar görmesini engellemek istiyoruz. Eğer bir şahıs kiraladığı araçla bir olaya karışmışsa dernek olarak bunu ifşa edeceğiz ki diğer rent a carların bunlardan zarar görmesinin önüne geçebilelim ve bir daha da bu isimlere hiç araç kiralamayalım” dedi.
 
ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN
Dernek kurmaktaki bir diğer amaçlarının ise tüm kiralık araç işi yapan isim ve firmaları kayıt altına almak olduğunu kaydeden Orhan Sakcı, “Biz resmi kaydı olan kiraladığımız araç karşığında devlete vergimizi ödeyen rent a carcılarız. Adamın bakkal dükkanı var camına araç kiralanır diye bir yazı asmış. Aldığı para direkt cebine kalıyor. Biz ise kiraladığımız araç karşılığında vergi veriyoruz. Her şeyimiz yasal. Bunların da önüne geçmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ