KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Rezil ettin bizi
Rezil ettin bizi
Güncel
12 Aralık 2010 Pazar 10:17
  • 5443
  • 22

Rezil ettin bizi

Diş hekimi Sevil Çağlar öyle bir açıklama yaptı ki; hem inanılmaz eleştiri aldı, hem de bizi tüm Türkiye’ye rezil etti

Kocaeli Sosyal Hizmetler Kurulu`nun toplantısında “Tecavüze uğrayan zihinsel engelli kızlar kısırlaştırılmalı” diyen diş hekimi Sevil Çağlar, bizi tüm Türkiye`ye rezil etti. Ulusal gazetelerin “Hitler`in ruhu İzmit`e uğradı” başlığıyla manşetine taşıdığı, internet sitelerinin flaş haber olarak verdiği bu “çirkin” öneri uzmanların da büyük tepkisini çekti.
 

KORKUNÇ BİR FİKİR
İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Engin Akhan, “Kısırlaştırma, tecavüzü engellemez. Böyle bir asimilasyon uygulanması korkunç bir fikirdir” derken, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Mustafa Taner Gören de “Bu, insani bir fikir değil. Çünkü önemli olan bu insanlara tecavüz edilmesinin önlenmesidir” şeklinde görüş belirtti.
 

HİTLER BENZETMESİ
Çoğu uzman da diş hekimi Sevil Çağlar`ın açıklamasının Hitler`i çağrıştırdığını belirtti. Bilindiği gibi Hitler sakat ve hasta bireyleri toplumdan ayıklayarak saf bir ırk yaratma politikası başlatmıştı. "Saf ırk" girişimleri nedeniyle özel merkezlere götürülerek kısırlaştırılan yaklaşık 400 bin kişinin büyük bölümü ameliyatlar sırasında hayatını kaybetmişti.

 

NE DEMİŞTİ?
Diş hekimi Sevil Çağlar, vali Ercan Topaca başkanlığında yapılan toplantıda "Maalesef zihinsel engelli kızlarımız tecavüze uğruyor ve çocuk dünyaya getiriyor. Bu, benim mahallemde bile yaşandı. Erkekler zihinsel engelli kıza inşaatta tecavüz ediyor. Kız hamile kalıyor ama bazı yollarla düşük yapmaya zorlanıyor. Çocuk doğsa bile bakma güçleri yok. Dünyada bu durumdaki kızları kısırlaştırma tartışmaları var. Üniversitelerde kurulacak etik kurullar kısırlaştırma konusunu ele almalı" demişti.

 

YAZILANLARI KABUL ETMİYOR!
Diş hekimi Sevil Çağlar açıklamaları gazetelerde yayınlandıktan sonra “Ben orada onu kastetmedim. Yazılanları kabul etmiyorum” demişti. Çağlar`ın konuyla ilgili olarak pazartesi günü basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ