KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Rizeliler yeni yerinde
Rizeliler yeni yerinde
Güncel
26 Aralık 2009 Cumartesi 15:55
  • 1335
  • 2

Rizeliler yeni yerinde

Kocaeli Rizeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni başkanı Rıdvan Sarıoğlu’na ve yeni yerine kavuştu

Kocaeli Rizeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yahya Kaptan Mahallesi Şehit Ergün Köncü Sokak No:33 adresindeki yeni binasının açılışını yaptı. Açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı İlyas Şeker, İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, AKP Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Sibel Gönül, TDH İl Başkanı Coşkun Ağaryılmaz, TDH İzmit İlçe Başkanı Volkan Karayel, MHP İzmit İlçe Başkanı Sait Yıldırım ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. Açılış öncesi Başiskele Halk Eğitim Merkezi güzel bir horon gösterisi yaptı.
 

YERİN GÜZEL OLMASI YETMEZ
Horon gösterisinden sonra açılış konuşmasını eski başkan İlyas Çakır gerçekleştirdi. Çakır elinden gelen hizmeti verdiğini söyleyerek yeni başkan Rıdvan Sarıoğlu`ya görevinde başarılar diledi. Çakır`ın ardından konuşma yapan başkan Karaosmanoğlu, “Yer oldukça güzel. Yerin güzel olması yetmez bu derneğin faaliyet göstermesi lazım. Çocuklarımıza gençlerimize kurslar vererek kültürümüzü öğretmeliyiz. Horonu öğrenmeli, yemeklerimizi öğrenmeliler. Şimdiki çocukları imtihan ediyorum da çok az bilgi var. Hatta bazısında bilgi yok. Onun için bu dernek çay içme yeri olmamalı eğitim yuvası olmalı. Ayrıca fakir fukara öğrencilere eğitim için burs sağlamalı. Burs parasını da bulup buluşturmalı” diyerek burs konusunda destek vereceğini belirtti.YENİ YÖNETİM

Açılışın ardından kongre gerçekleştirildi. Kongrede eski başkan İlyas Çakır yönetim kurulu üyesi olurken eski yönetim kurulu üyesi Rıdvan Sarıoğlu başkan oldu. Kocaeli Rizeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği`nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. Yönetim kurulu asil üyeleri; Başkan Rıdvan Sarıoğlu, Hikmet Karaaslan, İlyas Çakır, Hasan Bostan, Salih Akgüneş, Ali Çakır, Cihat Yücel, Burhan Gülbaş, Recep Ubay, Murat Sancak, Ahmet Yıldırım, Erol Ergün, Ali Saroğlu, Mustafa Duysak. Denetim kurulu isimleri ise şöyle; Arif Kızılkaya, Ahmet Tabak, Burhan Saroğlu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ