KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Romanlar için elimden geleni yaparım
Romanlar için elimden geleni yaparım
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 11:08
  • 810
  • 2

Romanlar için elimden geleni yaparım

Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu’nun haftalık toplantısına konuk olan başkan Aziz Alemdar, Romanlar için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu söyledi

Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu, haftalık toplantısını önceki akşam Sivil Toplum Merkezi`nde gerçekleştirdi. Bu haftaki toplantının konuğu Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar oldu. Federasyon başkanı Ahmet Çokyaşar, toplantılara katılan ilk belediye başkanının Alemdar olduğunu söyledi. Ardından “Bir Roman`dır yaşamak” adlı slayt izlendi. Slaytta, Romanlar`ın kötü koşullarda yaşamaları gözler önüne serildi.
 

BÖYLE YAŞAM İSTEMİYORUZ
Slayt gösteriminden sonra söz alan Alemdar, “Fotoğrafları izlerken rutin gördüğümüz yaşamlar vardı. Belediye başkanlığı dönemimde insanların kültür ve yaşam tarzlarının, şehrin planlanmasında etkili olduğunu öğrendim. Bence insanların yaşamları kültürleriyle de alakalı. Bence bu görüntülerde, Romanlar`ın böyle yaşama isteği de va” dedi. Bunun üzerine Çokyaşar, “Biz böyle yaşamak istemiyoruz. Bu kültür falan değil. Biz böyle değiliz. Yanlış anlaşılma, yanlış anlatılma var. Biz adam gibi yaşamak istiyoruz” diye konuştu.
 

KÜLTÜRLERİ TANIMAK
Buınun üzerine Alemdar, “Kültürleri tanımak lazım. Örneğin önceden Alevi vatandaşların tuttuğu orucu bile tartışan bir millettik. Şimdi ise onlarla birlikte dün iftar yaptık. Yanlış anlatılmaları, yanlış anlaşılmaları kırmak için bu tip etkinlikler olmalı” şeklinde konuştu. Romanlar tarafından en iyi şekilde ağırlanan Alemdar, “Sizler için elimden geleni yapmaya hazırım” dedi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ