KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Romanlara mesleki kurs müjdesi
Romanlara mesleki kurs müjdesi
Güncel
13 Aralık 2011 Salı 12:58
  • 2956
  • 0

Romanlara mesleki kurs müjdesi

Kocaeli Romanlar Federasyonu’nun konuğu olan İş-Kur İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, Romanlar’a yönelik mesleki eğitim kurslarının devam edeceği müjdesini verdi

Ahmet Çokyaşar`ın başkanlığını yaptığı Kocaeli Romanlar Federasyonu, her hafta bir konuğu ağırlayarak yaptığı toplantıda önceki akşam İş-Kur İl Müdürü Öztekin Kaşukçi`yi misafir etti. Kaşukçi, Romanlar`a, yeni kurs ve iş alanı sözü vererek, Roman vatandaşlara yönelik temizlikçi ve hasta bakım kursları açılacağı söyledi. Çokyaşar ise, Kaşukçi ile tanışıklığının çok eskilere dayandığını ifade ederek kendilerine her alanda destek olduğu için teşekkür etti. Sivil toplum merkezinde gerçekleşen toplantıya çok sayıda Roman vatandaş da katıldı.

 

 

KURSLARI CİDDİYE ALIN
Allah`ın insanları bir ve eşit yarattığını dile getirerek, kimsenin kimseden farkı olmadığını ifade eden Kaşukçi, kurslara devamsızlıktan şikayet etti. Kaşukçi, “Biz sizlerle ilgili ilk çalışmayı, sokakta ayakkabı boyayan çocuklardan başlattık. Valimiz ve belediye başkanımız sizlere yönelik her projeye destek veriyor. Mesleki kursları ciddiyetle sürdürmeniz sizin açınızdan daha iyi olacak. Tekstil projemizle 100 kişiye iş alanı sağladık. Kursumuz bitti ve kursa devam eden vatandaşlarımız istihdam edildi” dedi.

 

 

TEMİZLİKÇİ KURSU AÇILACAK
Romanlar`a yönelik projelerin son bulmadığını sözlerine ekleyen Kaşukçi, “KOMEK ile birlikte temizlikçi kursu açacağız. Kursiyer sayısında şuan bir netlik yok. Başvuru sayısına göre kurs açacağız. Bu imkanları değerlendirmeniz, sizler açısından faydalı olacaktır. Temizlikçi kursunun yanında talep olursa hasta bakım kurslarını da devreye sokacağız. Sizlerin hayat kalitesini yükseltmek için çalışıyoruz” diye konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ