KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Bilgi engel tanımıyor
Bilgi engel tanımıyor
Güncel
05 Nisan 2010 Pazartesi 16:07
  • 900
  • 0

Bilgi engel tanımıyor

Doğu Kışla Gençlik Parkı’ndaki Akçakoca Bilgi Evi’ne, 20 kilometre uzaklıktan, Kandıra’nın köylerinden bile öğrenciler geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin öğrencileri sokaktan çekmek için başlattığı projelerden biri olan Bilgi Evleri, büyük bir açığı gideriyor. Kütüphanesinde binlerce kitap bulunan bilgi evinde öğrencilere ücretsiz internet imkânı sunulurken aynı zamanda Seviye Belirleme Sınavı`na (SBS) hazırlanan öğrencilere yine ücretsiz dersler veriliyor.

ÖZEL OTOBÜS TUTARAK
Öğrencilerin ev ve okuldan sonraki adresi olan Bilgi Evi, sağladığı imkânlarla çocukları adeta kendisine çekiyor. Öyle ki okuldan çıkan Kandıralı öğrenciler 20 kilometre mesafe alarak, Akçakoca Bilgi Evi`ne geliyor. Kimisi şehir merkezine gelen otobüslerle kimisi de otobüs tutarak Bilgi Evi`nin sağladığı imkânlardan yararlanmaya geliyor.

SBS`YE HAZIRLIK
SBS`ye ciddi bir şekilde hazırlanan, haftada 600 soru çözen öğrenciler, çözemedikleri soruları öğretmenlerine sorarak çözüm yollarını öğreniyor. Bir saate yaklaşan yolculuktan sonra Bilgi Evi`ne ulaşan öğrenciler, buradan maksimum düzeyde faydalanmaya çalışırken böyle bir imkân sağlanmasından duydukları memnuniyeti ifade ediyorlar.

HER İLÇEYE BİLGİ EVİ
Öte yandan eğitim konusunda teşvik edici ve ödüllendirici çalışmalar da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evlerini tüm ilçelere ulaştırmayı hedefliyor. Akçakoca Bilgi Evi`nin ardından ikincisini Derince`de Mehmet Akif Ersoy adıyla devreye sokan Büyükşehir, eğitimde fırsat eşitliğini ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı planlıyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ