KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sağlam, güvenilir ve huzur dolu yaşam alanları
Sağlam, güvenilir ve huzur dolu yaşam alanları
Güncel
07 Aralık 2011 Çarşamba 10:58
  • 1362
  • 0

Sağlam, güvenilir ve huzur dolu yaşam alanları

Sektörünün en iyi firmaları arasında yer alan Elyapı İnşaat gerek yeni projeleri gerekse de geçmişte ortaya koyduğu başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor…

İnşaat sektöründe; en üst düzeyde teknolojileri kullanan, insanı ve çevreyi en önemli varlığı olarak gören, müşterilerinin yaşam standartlarını yükseltecek ürün ve hizmetleri gerçekleştiren yönetim anlayışı ile Türkiye 'nin ve uluslararası arenanın vazgeçilmez iş ortağı olmayı hedefleyen Elyapı İnşaat, Kocaeli 'nin sürekli olarak büyümesi sonucunda ortaya çıkan konut ihtiyacının giderilmesi için Mart 2003 'de Elyapı İnşaatı kurulmuş bir firma olarak öne çıkıyor.
 

Kaliteli iş anlayışı
Kuruluşunun ilk dönemlerinde 20 kişiden oluşan personeli ile belediyecilik hizmetleri ve çevre düzenlemelerinin üst yapı kısmı ile ilgili imalat ve montaj faaliyetlerini gerçekleştirmiş olmasıyla da tanınan firma ilerleyen dönemlerde Kocaeli 'ndeki konut ihtiyacını görmüş ve konut edindirme projelerine ağırlık verilmiştir. Ayrıca projelerdeki tüm aşamalar projelerin tasarımı, imalatının gerçekleştirilmesi ve satış kampanyalarının organizasyonu Elyapı İnşaat tarafından programlanmış ve gerçekleştirilmiştir.
 

2008`e kadar 1100 konut inşa etme başarısı
Elyapı İnşaat`ın 2003 yılında inşaat sektörüne atılmasında 99 depreminin de etkisi bulunmakta. 2004`te Kocaeli`nin konut ihtiyacını tespit edip Uzunçiftlik`te 600 konutluk bir proje yaparak 2008 yılına kadar bu sayıyı 1100`e taşıyarak sahiplerine teslim etmişler. Köklü firma son birkaç yıldır da yurt dışındaki yatırımlarıyla adından söz ettirirken firmanın sahibi Yalçın Eldoğan Türkmenistan`da bulunan Elyapı inşaat ve Es endüstriyel firmasıyla ortaklaşa Marsa inşaat adındaki firmalarında 800 çalışanıyla  faaliyet gösteriyor.
 

Sarımeşe ve Uzuntarla`ya 180 tane konut inşa edecek
Nisan ayında Kocaeli bölgesinde havalimanının kısmen de olsa faaliyete geçmesiyle oluşan Uzuntarla` da 100 daire, Sarımeşe`de 80 daire toplam 180 daire inşa ederek o bölgedeki konut ihtiyacını karşılayacaklarını ifade eden Yalçın Eldoğan ”Geçmişteki 8 yılın tecrübe ve yurtdışı birikiminden sonra Türkiye`de daha kaliteli, bölgeye katkı sağlayacak projelerde yer almak istiyoruz. Amacımız bölgeyi iyi analiz edip ihtiyaçlarını tespit ederek faaliyetlerimizi sürdürmek” dedi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ