KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Sağlık Bakanlığı'ndan tayin müjdesi
Sağlık Bakanlığı'ndan tayin müjdesi
Güncel
10 Eylül 2009 Perşembe 13:04
  • 880
  • 0

Sağlık Bakanlığı'ndan tayin müjdesi

Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli personelin eş durumu tayin taleplerini Eylül ayı içinde alacak.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşen Sağlık-Sen yöneticileri, eş durumu nedeniyle tayin bekleyen 4/B'lilerin başvurularının önümüzdeki günlerde alınmaya başlanacağını duyurdu. Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, becayiş ve sağlık mazereti tayininden sonra, 2010 Haziran ayında yapılması öngörülen eş durumu tayini başvurularının da bu ay içinde alınmasını sağladıklarını söyledi.

Kaçar, sözleşmeli personeli çakılı kadro konumundan kurtaracak önemli çalışmalar da yürüttüklerini kaydetti. Sağlık-Sen Başkanı, eş durumu tayini bekleyen 4/B'lilerin başvurularının Eylül ayı içinde, 4924 kapsamında çalışanların eş ve mazeret tayini başvurularının ise 2010 Ocak ayı içinde alınacağını açıkladı. Bakan Akdağ'a, Bakanlığa personel alımı öncesinde sözleşmeli personele nakil hakkı tanınması talebiyle gittiklerini belirten Kaçar, "Bu talebimiz üzerinde Sağlık Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı çalışmaktadır. Nakil hakkının önünde herhangi bir yasal engel bulunmuyor. Bakanlığın destek verdiği nakil hakkının gerçekleşmesi halinde sözleşmeli personeli çakılı kadro konumundan kurtarmaya dönük önemli bir adım atılmış olacaktır." dedi.

Sağlık-Sen olarak sözleşmeli-kadrolu ayrımını ortadan kaldırma mücadelesi verdiklerinin altını çizen Kaçar, açıklamasında şunları kaydetti: "Sözleşmeli personel sorunları toplu görüşme masasında da, hukuksal alanda da, eylemlerimizde de öncelikli konumuz olmuştur. Sözleşmeli personel mevzuatını tek çatı altında toplayan ve kadrolularla aynı hakları içeren yasa taslağı da önemsediğimiz ve yakın zamanda sonuç almayı beklediğimiz bir çalışmadır. Biz sorunlardan nemalanan değil çözüm arayan bir sendikayız. Eş ve sağlık mazereti tayin hakkı da, becayiş hakkı da nakil hakkı da bu arayışımızın yansımasıdır."


 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ