KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sağlık çalışanları kenetlendi
Sağlık çalışanları kenetlendi
Güncel
01 Aralık 2012 Cumartesi 11:22
  • 551
  • 0

Sağlık çalışanları kenetlendi

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde haklarını arayan ve sonucunda hem polisten hem de özel güvenlik firmasına bağlı elemanlar tarafından darp edilen Dev Sağlık-İş üyelerine ilimizden de destek geldi
Bursa Uludağ Tıp Fakültesi Hastanesi`nde taşeron firmanın eleman almasına engel olmak isteyen ve ihale salonuna girmek isterken darp edilen Dev Sağlık-İş Sendikası`na ilimizden de destek geldi. Dev Sağlık-İş temsilcisi Talat Tunç önceki akşam Genel-İş binasında basın toplantısı düzenledi. Sendika başkanı Tunç, “Üniversite mahkeme kararlarına uymamaları halinde o kararları kazanmak için yaptığımız gibi mücadeleye devam edeceğiz” dedi. 
 
GÖRMEZDEN GELİNDİ 
Tunç, “Taşeron işçinin mevcut yasalarla kazanılmış haklarını dahi yok sayanlar, muvazaa kararları uygulansın, hukuksuz ihalelerden vazgeçilsin diyen sağlık emekçilerini görmezden gelmeyi seslerini çıkardıkları her durumda onlara saldırmayı tercih etmektedir. İdari ve hukuksal olarak kesinleşmiş olan hakkımız Çalışma Bakanlığı ve üniversite rektörlüğü tarafından bürokratik mekanizmalarda bekletilerek görmezden gelindi” diye konuştu. 
 
KOÜ`YÜ UYARDI 
10 üyelerinin darp edildiğini sözlerine ekleyen Tunç, “Tüm baskılara ve saldırılara rağmen gerçekleştirdiğimiz bu eylemle iş güvenceli gelecek mücadelemizi güçlendirdik. Bizler yıllardır emek verdiğimiz hastanelerimizin işçisi olduğumuzu biliyor ve haklarımıza sahip çıkıyoruz. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü`nde de ya bu mahkeme kararlarına uyulmalıdır ya da yargı kararlarına uymayarak tarihe geçmelidir” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ