KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
“Sağlık ocağının yenilenmesi gerekiyor”
“Sağlık ocağının yenilenmesi gerekiyor”
Güncel
Nabi Yazıcı
10 Ekim 2018 Çarşamba 15:47
  • 1926
  • 0

“Sağlık ocağının yenilenmesi gerekiyor”

Körfez Yarımca Mimar Sinan Mahallesi Muhtar Adayı Şengül Yurt, mahallenin kalabalık bir nüfusa sahip olduğunu ve bu nedenle de mevcut olan eski sağlık ocağı binasının yenilenmesinin gerektiğini söyledi.

Şengül Yurt, bu konuda Körfez Belediyesi’nin de bir proje düşündüğünü bildiğini ama bir an önce bu çalışmanın yapılması gerektiğini belirterek, “Mevcut sağlık ocağı binası yer darlığı ve eski bir yapı olması nedeniyle yeterli olmuyor. Engelli rampası olarak yapılan yol zamanında iyi düşünülmüş ama gelişen teknoloji sonrasında engelliler için zorlu bir rampa haline gelmiş, daha iyisi ve asansörlüsü yapılabilir. Ayrıca binanın hem içten, hem de dıştan bakıma, hatta yenilenmeye ihtiyacı var” dedi.

Şengül Yurt, seçilmesi halinde bu konu ile yakından ilgileneceğini ve kalabalık nüfusa sahip olan Mimar Sinan’a yakışan bir bina talep edeceğini de sözlerine ekledi.

 

DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi. İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ