KOCAELİ 13° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3887 TL
  • 6.0956 TL
  • 6.7858 TL
Kocaeli Zirve
“Sağlık ocağının yenilenmesi gerekiyor”
“Sağlık ocağının yenilenmesi gerekiyor”
Güncel
Nabi Yazıcı
10 Ekim 2018 Çarşamba 15:47

“Sağlık ocağının yenilenmesi gerekiyor”

Körfez Yarımca Mimar Sinan Mahallesi Muhtar Adayı Şengül Yurt, mahallenin kalabalık bir nüfusa sahip olduğunu ve bu nedenle de mevcut olan eski sağlık ocağı binasının yenilenmesinin gerektiğini söyledi.

Şengül Yurt, bu konuda Körfez Belediyesi’nin de bir proje düşündüğünü bildiğini ama bir an önce bu çalışmanın yapılması gerektiğini belirterek, “Mevcut sağlık ocağı binası yer darlığı ve eski bir yapı olması nedeniyle yeterli olmuyor. Engelli rampası olarak yapılan yol zamanında iyi düşünülmüş ama gelişen teknoloji sonrasında engelliler için zorlu bir rampa haline gelmiş, daha iyisi ve asansörlüsü yapılabilir. Ayrıca binanın hem içten, hem de dıştan bakıma, hatta yenilenmeye ihtiyacı var” dedi.

Şengül Yurt, seçilmesi halinde bu konu ile yakından ilgileneceğini ve kalabalık nüfusa sahip olan Mimar Sinan’a yakışan bir bina talep edeceğini de sözlerine ekledi.

 

DİĞER HABERLER

Bilgi Köprüsü Montessori, pazarda tezgah açtı

Bilgi Köprüsü Montessori, pazarda tezgah açtı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde faaliyet gösteren ilimizin ilk Montessori eğitimi veren anaokulu Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası’nı şimdiki adıyla “Yatırım, Tutum ve Türk Malları Haftası”nı akıllarda kalıcı, uygulamalı bir programla kutladı.  Öğrenciler, öğretmenler hep birlikte İzmit Perşembe Pazarı Alanı’nda tezgah açarak yerli üretim sebze ve meyve satışı yaptı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu