KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Sağlık-Sen’de kazanım sevinci
Sağlık-Sen’de kazanım sevinci
Güncel
05 Aralık 2010 Pazar 14:03
  • 1149
  • 0

Sağlık-Sen’de kazanım sevinci

2010 yılı toplu iş sözleşmesinde birçok kazanım elde eden Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, büyük sevinç yaşıyor

Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, 2010 yılı toplu görüşmeler hakkında kamuoyuna bilgi vermek amacıyla önceki gün dernek binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı yapan Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş`e, şube genel sekreteri Yavuz Demirkaya, Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Kadın Kolları Başkanı Gülten Çevik Nasırlıer eşlik etti. Naslıer, toplantının sonunda, 5 Aralık Kadın Hakları Günü ile ilgili görüşlerini dile getirdi. 
 

ÖNEMLİ KARARLAR
Başkan Harun Yaşar Aliş, yaptığı açıklamada 2010 yılı toplu görüşmelerinde önemli kazanımlar elde ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Atamalardan yer değiştirmeye, ücret zammından sosyal yardımlara kadar birçok konuda önemli kararlar alındı. Kamu görevlilerin aylık ücretlerinde 2011 yılının birinci altı aylık döneminde yüzde 4 ve ikinci altı aylık dönemde yüzde 4 oranında zam yapılmasına karar verildi.
 

SENDİKANIN KAZANIMLARI
Lisans tamamlama hakkı ve 375 sayılı KHK`nın ek 3. maddesi uyarınca yapılan ek ödemenin ise 2011 ocak tarihinden itibaren en az 80 TL artırılacağı belirlendi. 2011 yılında uyum yasalarıyla hayata geçecek kazanımlarımız ise şöyle: Sendika üyesi kamu çalışanlarına 3 ayda bir 45 TL toplu görüşme pirimi ödenecek. Yöneticilik görevine yapılan ilk atamada 5. ve 6. bilge şartı kalkacak. Sürekli görev yolluğundan sözleşmeli personel de yararlanacak. Hizmet sözleşmelerinde damga vergisi kalkacak ve bizlere idari görevlere atanabilme hakkı tanınacak.”
 

KADIN HAKLARI GÜNÜ
Başkan Aliş`in ardından söz alan kadın kolları başkanı Gülten Çevik Nasırlıer, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 5 Aralık Kadın Hakları Günü hakkında görüşlerini dile getirdi. Kadınların ülke yönetiminde söz sahibi olmasının  önemine değinen Naslıer, “Biz kadınlar, ülkemizin geleceği için yaşanan sorunlara seyirci kalamayız. Yönetimde daha da etkin olabilmemiz için tüm kesimlerin bizlere destek vermesini bekliyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ