KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sağlık turizmine konak katkısı
Sağlık turizmine konak katkısı
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 12:19
  • 856
  • 0

Sağlık turizmine konak katkısı

Sağlık alanında başarılı çalışmaları ve yatırımlarıyla Konak Hastanesi’ne Azerbaycan’dan sürpriz bir ziyaret gerçekleştirildi

Sağlık alanında başarılı çalışmaları ve yatırımlarıyla adından sıkça söz ettiren Özel Konak Hastanesi`nin sürpriz ziyaretçileri vardı. Azerbaycan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Kardiyoloji Bilimsel Araştırma Enstitüsü Prof. Dr. Ariz Nurulla Khalilov ve Doç. Dr.Tevekkul  Yusifov, Özel Konak Hastanesi İcra Kurulu Direktörü Başhekim Dr.Turgay Kefeli`ye sürpriz bir ziyarette bulundu. 

 
İNCELEME GEZİSİ
Özel Konak Hastanesi`nde yaşanan gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini belirten Khalilov, sağlık turizmine yönelik olarak bir inceleme gezisi düzenlediklerini belirtti. Başhekim Dr. Turgay Kefeli ve ekibinin başarılı projelere imza attıklarını belirten Nurulla Khalilov, “Hastane sağlık hizmetlerini sağlarken, öte yandan da sürekli yeni üniteler ekleyerek, hizmet yelpazesini genişletiyor” dedi.
 
MODERN HASTANE
Hastanenin yapı itibarıyle modern Avrupa ülkeleri düzeyine ulaştığını ifade eden Prof. Dr. Khalilov “Gerek poliklinikler, gerekse yatan hastaların odaları, modern Avrupa ülkeleri düzeyinde. Doktorlar ve diğer sağlık ekibinin hizmet anlayışı ise tamamen takdire şayan nitelikte” dedi. Khalilov, önümüzdeki süreçte Azerbaycan – Türkiye arasında adeta bir sağlık turizmi yönünde pozitif gelişmelerin olacağını sözlerine ekledi.
 

İLK TERCİH OLACAK
Hastalarını Avrupa veya Amerika`ya değil, Türkiye`ye yönlendireceklerinin altını çizen Khalilov, Özel Konak Hastanesi`nin ilk tercihleri olacağını belirtti. Doç. Dr. Teverrul Yusifov ise komplike bir sağlık hizmeti sunan Özel Konak Hastanesi`nin başarılı çalışmalarının sadece yurt içinde değil yurtdışında da dikkatle izlendiğini aktardı.
 

HASTANEYİ GEZDİLER
Konuklarına hastaneyi gezdiren başhekim Dr. Turgay Kefeli, “Hedefimiz Kocaeli`yi, Özel Konak Hastanesi`ni sağlık turizminin merkezi yapmak. Bu kapsamda Azerbaycan ile geniş kapsamlı bir çalışmamız olacak. Hastanemiz bünyesinde artık en zor cerrahi operasyonlar başarıyla yapılıyor. Bu nedenle modern tıbbın sunduğu olanakları, olabildiğince hastanemize kazandırıyoruz” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ