KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Saldırıyı kınıyorum
Saldırıyı kınıyorum
Güncel
19 Ekim 2010 Salı 14:52
  • 3646
  • 14

Saldırıyı kınıyorum

Sendika Başkanı Osman Şar, Büyükşehir tarafından 9. kez sürülen Sadiber İçöz Talun’a yapılan saldırıyı kınadı

Belediye İş 2 No`lu Sendika Başkanı Osman Şar, Büyükşehir Belediyesi`nin yaptığı sürgünleri sert bir dille eleştirdi. Sadiber İçöz Talun`un haksız yere 9. sürüldüğünü ifade eden Şar, Talun`a önceki gün yapılan saldırı hakkında şu açıklamayı yaptı: “Seka Park`ta görevlendirilen Sadiber İçöz Talun`a Seka Park`ta görev yapan müteahhit işçileri saldırarak, büyükşehir belediyesinin zulmünü bir adım öne götürmüştür.”
 

OĞLU İÇİN KATLANIYOR
“Bu insanlık dışı saldırıyı Belediye İş Sendikası olarak nefretle kınıyor. Büyükşehir Belediyesi`ni ve Kocaeli Valiliği`ni göreve çağırıyoruz. Rahatsız olan oğlunun tedavisini yaptırabilmek için çalışmak zorunda olan, Sadiber İçöz Talun`un ve arkadaşlarının üzerindeki baskının ve zulmün kaldırılmasını, sürgünün durdurulmasını ve bir bayanın çalışacağı bir yerde çalıştırılmasını talep ediyoruz. Bu konuda da Kocaeli halkını duyarlı olmaya davet ediyoruz.”
 

SORUMLU BÜYÜKŞEHİRDİR
Bu konuda gereken yapılmalıdır, diyen Şar konuşmasına şöyle devam etti: “Sürgünün yaşanmasından sadece birkaç gün öncesinde haktan hukuktan bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Sadiber İçöz Talun ve arkadaşlarınla yaptığı görüşmede bu sürgünlerin kendilerinin utanç ve ayıplarının olduğunu, bu utanç ve ayıbı düzelteceklerini bizzat ifade etmesine rağmen sürgünler devam ediyor. Seka parkta yaşanan saldırıda sorumlu Büyükşehir belediyesidir.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ