KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Salih Yolcu, “Kasıt yok hata var”
Salih Yolcu, “Kasıt yok hata var”
Güncel
Nabi Yazıcı
09 Nisan 2019 Salı 22:18
  • 2219
  • 1

Salih Yolcu, “Kasıt yok hata var”

Körfez Fatih Mahallesi Muhtarı olarak seçildikten sonra rakibi olan bir muhtar adayının itirazı sonrasında başlayan tartışmalar hakkında açıklama yapan Salih Yolcu, “İddialar asılsız, olayda usulsüzlük ve kasıt yok, tamamen şehir statüsü nedeniyle yapılan hata var” dedi.

Salih Yolcu, büyükşehir uhdesinde olmayan muhtarlıklarda 12 azanın yazılabildiğini, bu kapsamda bulunan yerlerde ise sayının en fazla 8 olabildiğini sonradan öğrendiklerini ifade ederek, “Bu farkı bilmediğimiz için listemize 10 aza yazdık. Seçim günü bu konuyu sandık başkanına sorduk ve 2 kişinin üzerinin çizilmesiyle sorun kalmayacağı söylendi. İki gurup oy pusulamız vardı. Bir gurupta 8 kişi, diğerinde de hatalı olarak yaptırdığımız 10 kişi yazılıydı. 10 kişi olan listede 2 kişiyi karaladık ve bu şekilde sandık başlarına koyduk. Bu olayda kasıt yoktur, tamamen yanlış bilgi nedeniyle hatalı olarak basılmış, sandık başında da düzeltilmesi yapılmış oy pusulaları nedeniyle bu itiraz yapılmıştır” dedi. Yolcu, yapılan itirazlar hakkında da açıklama yaparak, “İlçe Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurulu itirazları reddetmiştir. Şu anda konu Yüksek seçim Kurulu’na iletilmiş, İnşallah buradan da aynı sonuç çıkacaktır ve ben mazbatamı alarak hizmet görev ime başlayacağım” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Ahmet Hasan

Yolun acik olsun muhtarim gec olsun temiz olsun. Bu da nazarlik olsun bu kadar basari kolay degil 4 e 1 yaristin. Rabbim yar ve yardimcin olsun saygilar.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ