KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Şampiyon 2 yıldır bitkisel hayatta
Şampiyon 2 yıldır bitkisel hayatta
Güncel
07 Aralık 2010 Salı 14:32
  • 3063
  • 1

Şampiyon 2 yıldır bitkisel hayatta

Körfez pistinde, 2 yıl önce sıralama turları sırasında kaza geçiren ve o günden bu yana bitkisel hayatta olan motosikletçi Aydın Erkan'ın ailesi, sporcunun tedavisi için devletin kendilerine destek vermesini bekliyor.

Kartepe`de yaşayan ve Körfez Pisti'nde 2008 yılında antrenman sırasında motosikletinden düşerek kaza geçiren 40 yaşındaki Aydın Erkan'ın kız kardeşi Aylin Erkan, yaptığı açıklamada, ağabeyinin onurunun geri verilmesini istedi.


Ağabeyinin 1999 yılından beri motosiklet sporunun içinde yer aldığı ve kendisini spora adadığını anlatan Aylin Erkan, “Ağabeyim, daha önce Sinan Sofuoğlu'nun da yaşamını yitirdiği pistin aynı bölgesinde kaza geçirdi. Sinan Sofuoğlu'dan sonra pist kapatılmış ve yarışma yapılmamıştı. Üç ay sonra yapılacak ilk yarışmanın sıralama turlarında bu üzücü olay yaşandı” dedi.


Evli ve 2 çocuk babası olan ağabeyinin bütün bakımlarını evde yaptıklarını belirten Aylin Erkan, şöyle konuştu: “Biz ağabeyimizden umudumuzu yitirmedik. Daha önce duymuyor, görmüyor ve reaksiyon gösteremiyordu. Şu an hareket edemese de bunları yapabiliyor. Doktorlar uzun vadede tıbben iyileşme öngörmüyor ama bir mucize bekliyoruz. Şu an tıbben koma halinde. Vücudunu kontrol edebilecek durumda değil. Kaza yaşandı ancak en büyük kırgınlığımız kimsenin ağabeyimle ilgilenmemesine oldu. Hiç kimse sahiplenmedi, arayıp sormadı. Ağabeyim kaza yaptı ve yok sayıldı. Tedavisiyle ilgili birşeyler yapılsın, devlet sahip çıksın istiyoruz. Aydın ağabeyim, Sinan ve Kenan Sofuoğlu kardeşlerden sonra Türkiye'nin en önemli üçüncü motosikletçisiydi. Kendisini onore etmek için, adına bir yarışma bile düzenlemiyorlar.”


 “EVİMİZİN BÜYÜĞÜYDÜ”
Aydın Erkan'ın motosiklet sporunun gelişmesini için büyük mücadeleler verdiğini dile getiren Aylin Erkan, “Maddi, manevi varını yoğunu bu işe verdi. Bizim babamız yok ve o bizim evimizin büyüğüydü. Bu durumu bizi çok üzdü. Şu an annemle birlikte yanımızda kalıyor” dedi.
Ağabeyinin gözlükçülük yaptığını ve 2 ayrı işyerinin bulunduğun anımsatan Erkan, “Kaza sonrası tedavi için işyerlerini ve evini satmak zorunda kaldık.
 

Tedavisi için ne yapılması gerekiyorsa yaptırmak istiyoruz” diyerek destek istedi. 2007 yılında Türkiye şampiyonluğu kazanan Erkan'ın annesi Hamide Erkan da, “Bütün ihtiyaç ve bakımlarını biz karşılıyoruz. Erkan'a bebek gibi davranıyoruz. Traşına varana kadar yaptırıyorum” dedi.


“BABAM NEDEN BENİ OKULA GÖTÜRMÜYOR”

Aydın Erkan'ın eşi Nil Erkan ise Ece (5) ve Salih Emre (18) olmak üzere iki çocuklarının bulunduğunu belirterek, Emre'nin de motosikletle ilgilendiğini, ancak bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

Özellikle kızı Ece'nin okulda zorluk çektiğini ve babasıyla ilgili olarak da “Artık beni sevmiyor” diyerek durumu yorumladığını belirten anne Nil, “Kızım durumu bilmiyor. 'Babam neden beni okula götürmüyor' diye soruyor. Biz de bunu anlatmakta zorlanıyoruz” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ