KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Şampiyon öğrenci şehit öğretmeni unutmadı
Şampiyon öğrenci şehit öğretmeni unutmadı
Güncel
Aktan Uslu
22 Nisan 2019 Pazartesi 10:04
  • 1527
  • 0

Şampiyon öğrenci şehit öğretmeni unutmadı

Yeni Umut Okulları öğrencisi Murat İnanç Oğuz, Mersin’deki liseler arası Türkiye boks şampiyonasından altın madalya ile dönerken ödül töreninde Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu’yu unutmadı

Özel Yeni Umut Okulları öğrencileri sportif alanda başarılarına bir yenisini Mersin’de ekledi. Liseler arası boks şampiyonasında Yeni Umut Okulları 9’ncu sınıf öğrencisi Murat İnanç Oğuz, 60 kiloda altın madalya edindi. Başarılı öğrenci ödül töreninde bir süre önce öğrencisi tarafından öldürülün Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu’yu da unutmadı. Kürsüye üzerinde Kuyucu’nun fotoğrafının bulunduğu tişört ile çıktı. Özel Yeni Umut Okulları tarafından yapılan açıklamada Murat İnanç Oğuz’un edindiği başarıdaki emeklerinden ötürü Oğuz’un antrenörleri Selim Vinçoğlu ve İsmail Çelikiz, beden eğitimi öğretmeni Şafak Gürleyen, Yeni Umut Okulları Spor Koordinatörü Ümit Sümer ile birlikte Gebze Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Gökhan Yavaşer’e teşekkür edildi.

Murat İnanç Oğuz’un ödül töreninde Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu’yu unutmamasının da takdire şayan olduğu belirtilirken, “Murat İnanç Oğuz edindiği şampiyonluk ile hem okulumuzu, hem ilçemizi gururlandırmıştır. Spor ve kültür sanat etkinlikleri, öğrencilerin eğitim başarısını da arttıran aktiviteler. Biz de bu bilinçle hem öğrencilerimizi bu tür aktivitelere yönlendiriyor hem de topluma karşı duyarlı bireyler olması için çaba sarf ediyoruz. Öğrencimiz Murat İnanç Oğuz da derslerindeki ve sportif alandaki başarılarının yanı sıra topluma duyarlı bir birey olarak geleceğe hazırlanmaktadır” denildi. 

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ